نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/4/25      14:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:117


نسخه چاپی
دستگاه قضائي و پليس، پناهگاه مردم هستند
گروه استان ها - فارس - رئيس كل دادگستري استان ضمن تقدير از روحيه ايثار، ايمان و ازخودگذشتگي كاركنان پليس و به ويژه فرمانده انتظامي استان، گفت: امروز دستگاه قضائي و مجموعه پليس، پناهگاه مردم هستند.
 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، دكتر "علي القاصي مهر" در جمع كاركنان انتظامي استان فارس، اظهار داشت: امروز در مرز 40 سالگي انقلاب اسلامي قرار داريم و با وجود همه دشمني ها و تهديدات كه در اين چند سال عليه نظام جمهوري اسلامي ايران صورت گرفته، هر روز نظام مقتدرتر از گذشته شده و رعب و وحشت را در دل استكبار جهاني ايجاد كرده است.

وي افزود: اين هيبت، شكوه و اقتدار نظام مقدس جمهوري اسلامي در پرتو شناخت امام زمان (عج)، تبعيت از آرمان هاي امام راحل و جانشين صالح او مقام معظم رهبري به دست آمده است.

رئيس كل دادگستري استان فارس با اشاره به اهميت و نقش ولايت در زندگي اسلامي و نظام ديني، بیان کرد: نقش ولايت فقيه در نظام اسلامي و اداره امور جامعه، بسيار اثرگذار و در قرآن كريم و روايات به آن اشاره شده است.

القاصي مهر گفت: يكي از وجوه بارز و امتيازات ولايت، استكبارستيزي و مقابله با آن است و نيروي انتظامي و دستگاه قضائي به عنوان دستگاه هايي كه با بسياري از مشكلات و آسيب هاي اجتماعي روبه رو و در خط مقدم مواجهه با اين موارد هستند، بايد با مد نظر قرار دادن رهنمودهاي مقام معظم رهبري، عالمانه و با بصيرت برخورد كنند.

اين مقام مسئول با اشاره به نارضايتي هاي اجتماعي و مشكلات اقتصادي مردم، ادامه داد: امروز دستگاه قضائي و مجموعه پليس، پناهگاه مردم است و بايد ضمن درك مشكلات مردم، هوشيار و آگاه باشيم و از سوء استفاده هاي دشمنان از احساسات مردم جلوگيري كنيم.

رئيس كل دادگستري استان فارس در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به مأموريت هاي نيروي انتظامي، عنوان کرد: در مجموعه دستگاه قضائي، اعتقادمان بر اين است كه اگر توفيقي بوده و هست و نشانه هاي آن در جامعه محسوس است، حاصل تلاش هاي شبانه روزي كاركنان نيروي انتظامي است.

القاصي مهر تصریح كرد: در بسياري از اين مأموريت ها، عزيزان ما در نيروي انتظامي جان خود را تقديم و براي امنيت و آرامش مردم به درجه رفيع شهادت نائل شدند كه جا دارد از خانواده اين شهداي عزيز، تقدير و تشكر به عمل آورم.

وي به روحيه ايثار و از خودگذشتگي مأموران انتظامي استان فارس در مأموريت هاي گوناگون اشاره كرد و افزود: لازم مي دانم به سهم خود از اقدامات كاركنان نيروي انتظامي و احساس مسئوليت و روحيه ايثار و از خودگذشتگي فرماندهان به ويژه فرمانده انتظامي استان در مواجهه و مقابله با اشرار و قانون شكنان در صحنه ها و مأموريت هاي گوناگون تقدير و تشكر كنم؛ به طور قطع اجر و ثواب روحيه ايثار، ايمان و تلاش اثرگذار در نزد خداوند محفوظ است.

القاصي مهر گفت: از زمان به عهده گرفتن مسئوليت نظم و امنيت در استان فارس توسط سردار گودرزي، شاهد افزايش احساس امنيت و ارتقاء بيش از پيش آن هستيم؛ وی با تدبير، درايت، در صحنه بودن و اثر گذاري، نقش خود را به خوبي ايفا مي كند.

مهارت افزايي پليس، باعث كاهش جرایم شده است

در ابتداي اين جلسه، فرمانده انتظامي استان فارس طي سخناني خاطر نشان کرد: هماهنگي دستگاه قضائي و پليس در استان و در راستاي تأمين نظم و امنيت بسيار خوب است.

سردار "احمد علي گودرزي" افزود: كساني كه بخواهند با ايجاد ناهنجاري و بي نظمي در جامعه، آرامش و امنيت مردم را سلب كنند با برخورد قانوني پليس مواجه خواهند شد.

وي تصريح كرد: مهارت افزايي پليس باعث كاهش جرایم به ويژه جرايم خشن در استان شده و لحظات غرورآفرين و شيريني را رقم زده است.

فرمانده انتظامي استان فارس با بيان اينكه ايجاد امنيت فقط هنر نيروي انتظامي نيست، اظهار داشت: يكي از دستگاه هاي اثر گذار در ايجاد امنيت، دستگاه قضائي است كه در استان فارس به خوبي كاركنان ناجا را حمايت و پشتيباني مي كند.

سردار گودرزي در پايان با بيان اينكه احساس امنيت در فارس بالا است، از تعامل و همكاري مجموعه دستگاه قضائي و شخص رئيس كل دادگستري استان فارس با مجموعه انتظامي استان، تقدير و تشكر به عمل آورد./


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون