نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/9      17:55:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:201


نسخه چاپی
دستگیری عامل سرقت 50 میلیارد ریال سکه، طلا و ارز توسط پلیس اصفهان
گروه استان ها_اصفهان _ 2 سارق حرفه ای که 50 ميليارد ريال طلا و ارز از منازل شهروندان شهرستان اصفهان سرقت کرده بودند، در عملیات ویژه کارآگاهان پلیس استان دستگیر شدند.

 

سردار "مهدی معصوم بیگی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس اظهار داشت: در پي شكايت تعدادي از شهروندان مبني بر سرقت سکه، طلا و ارز از منزل آنها ، بررسي موضوع در دستور كار کارآگاهان پليس آگاهي استان اصفهان قرار گرفت.

وي افزود: كارآگاهان پس از اطلاع از این موضوع بلافاصله تحقيقات خود را آغاز و با انجام اقدامات علمی و تخصصی پليسي سرانجام هویت سارق سابقه داری که در سرقت از این منازل دست داشت را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی، وی را در يک عمليات منسجم دستگیر کردند.

اين مقام ارشد انتظامي گفت: متهم در تحقیقات پلیسی به سرقت 50 میلیارد ریال سکه، طلا، نقره و ارز از منزل 11 شهروند در شهر اصفهان اعتراف کرد که در بازرسي از مخفيگاه وی 10 ميليارد ريال ارز ، سکه و طلاجات کشف و به مالباختگان تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه متهم توانسته بود با استفاده از ابزار آلات مخصوص، مقادیری از طلاجات مسروقه را ذوب و در بازار به فروش برساند، گفت: در این رابطه با اعترافات سارق، همدست وی نیز در عملیاتی دیگر دستگیر شد.

وی تصریح کرد: این سارق حرفه ای، افرادی که ارز و طلاجات بسیار خریداری می کردند را شناسایی و در فرصتی مناسب و با ترفندی خاص هنگامی که منازل مورد نظر خالی از سکنه بود اقدام به سرقت می کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه متهمان این پرونده پس از تشكيل پرونده برای سير مراحل قانوني به مراجع قضائي تحویل داده شدند، گفت: با توجه به اینکه سارقان تنها از یک منزل بیش از 7 میلیارد ریال ارز، طلا و نقره سرقت کرده بودند به شهروندان توصیه می کنیم از نگهداری بسیار زیاد طلاجات و ارز در منازل خود جداً خودداری و آنها را به صندوق امانات بانک ها بسپارند.

سردار معصوم بیگی خاطر نشان کرد: به شهروندان توصیه می کنیم هنگام خرید و فروش طلاجات و ارز مراقب اطراف خود بوده و تردد افراد، خودرو یا موتورسیکلت های مشکوک در مقابل منزل خود را از طریق شماره تلفن 110به پلیس اطلاع دهند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه برای افزایش ضریب ايمني منزل خود از نرده، دزدگير، دوربين مدار بسته و ... استفاده شود، گفت: شهروندان، قفل در ورودي منزل را به حفاظ توپي مجهز کرده به نحوي که خارج از در قرار نگيرد، از درهاي آکاردئوني و ضد سرقت براي آپارتمان ها استفاده و در بالکن و پشت بام را به قفل هاي مطمئن و حفاظ مجهز کنند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون