نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/17      16:57:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:141


نسخه چاپی
عمق بخشی به هویت دینی سپری در مواجهه با آسیب های اجتماعی است
گروه استان ها- مرکزی- فرمانده انتظامی استان در سومین گردهمایی ائمه جماعات و پلیس با تبیین نقش روحانیت در ارتقاء نظم و امنیت اجتماعی گفت: عمق بخشی به هویت دینی سپری محکم در مواجهه با آسیب های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "کیومرث عزیزی" با محوریت موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیان داشت: امنیت اجتماعی در سطح جوامع، ناشی از استمرار وجود ارزش هاي فرهنگی چون فرآیند اجتماعی شدن، نظم، وفاق و همکاري اجتماعی و استفاده بهینه از فرصت ها و ارتقاء سطح زندگی اجتماعی است.

وی تأمین امنیت را مستلزم یک عمل آگاهانه، جمعی و مشارکت همگانی در تعامل با نیروهاي تامین کننده نظم و امنیت اجتماعی دانست و اظهار کرد: هیچ عنصري براي پیشرفت، توسعه و تکامل یک جامعه و شکوفایی استعدادها مهمتر از عنصر امنیت و آرامش در جامعه نبوده و توسعه اجتماعی، خلاقیت و فعالیت ارزشمند بدون امنیت امکانپذیر نخواهد بود.

سردار عزیزی تاکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز که با اندیشه بنیانگذار فرزانه آن حضرت امام(ره )پایه‏ گذاری شد با دارا بودن ماهیت دینی در طول 30 سال گذشته نشان داده است که امنیت‏ در تمامی ابعاد آن در زمان های مختلف متاثر از کارکرد مولفه دین بوده است.

سردار عزیزی تصریح کرد: امروزه ایران اسلامی با پایداری، استقلال و هویت‏جویی آرمان گرایانه متاثر از اندیشه دینی با هدایت رهبر معظم انقلاب‏در حال پیمودن مسیر رشد و تعالی است و این مطالب نشان از آن دارد که امنیت ملی جمهوری‏ اسلامی‏ ایران بی تاثیر از اندیشه الهی نیست و اوج و بالندگی آن نیز در گرو نقش آفرینی بیشتر دین در آن می‏ باشد.

وی با اشاره به رویکرد نیروی انتظامی در بهره گیری حداکثر از مولفه های تاثیرگذار در ارتقاء امنیت اجتماعی گفت: آموزه های دینی در جوامع انسانی از مولفه هایی است که در درون افراد، احساس تعهد اخلاقی براي هواداري از انتظارات اجتماعی را به وجود می آورد و با توجه به تاثیرگذاری روحانیت به عنوان نیروی تحرک بخش در اجتماع، نیروی انتظامی برنامه ریزی هدفمندی در بهره گیری از این سرمایه عظیم اجتماعی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی دنبال می کند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی بهره گیری از نقطه نظرات و تبادل دیدگاه ها در حوزه امنیت و نظم اجتماعی را از مهم ترین بازخوردهای جلسات هم اندیشی عنوان کرد و گفت: عمق بخشی به هویت دینی، سدی در برابر آسیب های اجتماعی است و بایستی از ظرفیت های مبلغان مذهبی در این حوزه بیش از پیش استفاده کرد.

این مقام ارشد انتظامی جلب اعتماد اجتماعی و توجه به مطالبات آنان را یکی از پایه های تاثیرگذار در امنیت اجتماعی دانست و اظهار کرد: روحانیت به عنوان قشری که به زبان مردم برای آنان سخن می گوید می تواند بسیاری از انتظارات مسئولان را به شهروندان منعکس و در تعاملی دو سویه مطالبات مردمی را به گوش مسئولان برساند.

فرمانده انتظامی استان مرکزی خاطر نشان کرد: یکی از عوامل افزایش احساس امنیت مبتنی بر ارتقاء سطح ارزش گرائی دینی در جامعه است که با توجه به آثار و برکات دین مبین اسلام می توان از بسترهای دینی در حل کلیه مسائل و مشکلات پیشِ رو به بهترین شکل بهره برد.

در این دیدار روحانیون حاضر نیز به بیان نقطه نظر و پیشنهادهای خود در رفع آسیب ها و مشکلات اجتماعی موجود پرداختند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون