نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/18      16:52:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:237


نسخه چاپی
650 میلیون تومان کلاهبرداری با چک های مسروقه
گروه استان ها – تهران بزرگ – رئیس پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به دستگیری یک کلاهبردار در محدوده، غرب تهران، گفت: این متهم طعمه های خود را از سایت دیوار شناسایی کرده و با ارائه چک های مسروقه از آنها کلاهبرداری می کرد.

سرهنگ "کرم یوسفوند"، در تشریح این خبر به خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: چندی پیش پرونده ای به این یگان ارجاع شد که در آن مال باخته از طریق انتشار آگهی در سایت دیوار قصد فروش مقداری خشکبار به ارزش 90 میلیون تومان را داشته که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است.

وی افزود: با شکایت این مال باخته، تحقیقات آغاز که طی آن مشخص شد شخصی ناشناس به نام "احسان" با مراجعه به مال باخته و معرفی خود به عنوان یکی از کسبه های خوشنام بازار تهران، پس از تحویل خشکبار به ارزش 90 میلیون تومان اقدام به دادن چندین فقره چک کرده که در زمان سررسید چک ها مشخص می شود که تمامی آنها مسروقه است.

از سوی دیگر متهم پرونده بلافاصله پس از تحویل گرفتن کالای خریداری شده از مال باخته در انباری واقع در کهریزک، نسبت به جابه جا نمودن آن اقدام کرده است و اکنون در دسترس نیست.

با وجود متواری بودن متهم ، کارآگاهان پایگاه نهم پلیس آگاهی موفق به شناسایی هویت و در ادامه شناسایی مخفیگاه وی در منطقه پونک و در نهایتا دستگیری متهم شدند.

سرهنگ یوسفوند، در ادامه، گفت: متهم در تحقیقات تکمیلی به شناسایی مال باختگان از طریق سایت دیوار و کلاهبرداری از این افراد به شیوه ارائه چک های مسروقه اعتراف کرد که در  ادامه، تعداد دیگری از مال باختگان این پرونده شناسایی و ارزش اموال کلاهبرداری شده تا کنون بالغ بر 650 میلیون تومان بر آورد گردیده است.

گفتنی است، تحقیقات برای شناسایی سایر شکات و مال باختگان همچنان از سوی پلیس ادامه دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون