نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/17      15:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:116


نسخه چاپی
كاهش 16 درصدي جانباختگان تصادفات رانندگي در گلستان
گروه استان ها – گلستان-فرمانده انتظامي استان از كاهش 16 درصدي جانباختگان تصادفات رانندگي از ابتداي سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.
 

سردار "علي اكبر جاويدان "در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با بيان اينكه در تصادفات و حوادث رانندگي سه فاكتور وسيله نقليه، راه و عامل انساني نقش دارند، گفت: وقوع تصادفات، سالانه ميليارد ها تومان خسارت به كشور تحميل مي كند.

وي بيشترين عامل مرگ و مير در وقوع تصادفات را سرعت زياد، خستگي، خواب آلودگي و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان عنوان و تصریح کرد: نيروي انتظامي به عنوان يكي از مهمترين عوامل مديريت تصادفات، مي تواند نقش موثري در پيشگيري و كاهش آن داشته باشد.

فرمانده انتظامي گلستان، مديريت هوشمندانه پليس با بهره گيري از ابزارهاي نوين اجتماعي براي كاهش تصادفات را يك ضرورت دانست و اظهار داشت: لازم است با همسو كردن افكار عمومي نسبت به رعايت قوانين و مقررات و همچنين آموزش و آگاه سازي رانندگي از سازمان ها و نهادهاي متولي در حوزه پيشگيري از تصادفات نيز مطالبه صورت گیرد.

وي استان گلستان را به لحاظ اقليمي و برخورداري از جاذبه هاي گردشگري، استاني منحصر به فرد دانست و گفت: حجم بالاي تردد و قرار گرفتن اين استان در مسير منتهی به بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) اقدامات خاص انتظامي و ترافيكي را طلب مي كند كه خوشبختانه با تمهيدات صورت گرفته و تشكيل قرارگاه كاهش وقوع تصادفات، تلاش شده است مسیرها و محورها با دقت بیشتری كنترل و برای كاهش وقوع تصادفات نيز برنامه ريزي ويژه اي تدوين و اجرا شود.

سردار جاويدان از كاهش 16 درصدي جانباختگان حوادث رانندگي و كاهش 4 درصدي مجروحان ناشي از تصادفات خبر داد و گفت: از ابتداي سال جاري تعداد كشته شدگان 22 نفر كمتر از سال قبل بوده است.

فرمانده انتظامي استان گلستان با بيان اينكه بيش از 90 درصد جانباختگان در تصادفات درون شهري و 65 درصد در تصادفات برون شهري گلستان، موتور سيكلت سواران و عابران پياده اند، به اجراي طرح هاي ويژه برخورد با موتورسيكلت سواران اشاره و بیان کرد : موتورسيكلت سواران و عابران پياده به ترتیب معضل ترافيكي و قربانيان حوادث رانندگي در گلستان هستند و عليرغم تلاش هاي انتظامي و همچنين رويكرد پيشگيرانه، توفيقي در كاهش حوادث اين دو قشر ترافيكي حاصل نشده است و همكاري ساير سازمان ها و نهادهاي مرتبط را مي طلبد.

سردار جاويدان در پايان از اجراي طرح هاي ويژه ترافيكي همزمان با تشديد سفرهاي تابستاني در ماه شهريور خبر داد و خاطر نشان كرد: تمهيدات ويژه انتظامي و ترافيكي پليس گلستان در همين راستا متعاقبا اطلاع رساني خواهد شد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون