نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/17      12:10:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:88


نسخه چاپی
جامعه ای عاری از اعتیاد، نیازمند مشارکتی عمومی است
گروه استان ها - سمنان - فرمانده انتظامی استان گفت: اگر چه برنامه های مقابله ای و پیشگیرانه پلیس هرگز تعطیلی ندارد اما رسیدن به جامعه ای عاری از اعتیاد بی تردید نیازمند عزمی ملی و مشارکتی عمومی است.

سردار "روح الامین قاسمی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، برنامه های گسترده فرماندهی انتظامی استان سمنان در برخورد قاطع با قاچاقچیان موادمخدر را تشریح کرد و گفت: تقدیم هزاران شهید در این مسیر، نشان از عزم جزم ناجا در ریشه کنی این بلای خانمان سوز دارد.

سردار قاسمی در ادامه از کشف 2 تن و 961 کیلوگرم انواع موادمخدر با تلاش ماموران انتظامی استان سمنان از ابتدای سال جاری تا 13 مرداد ماه خبر داد و گفت: این میزان کشفیات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از رشدی 112 درصدی برخوردار است.

وی به انهدام 34 باند تهيه، توزيع و قاچاق موادمخدر اشاره کرد و افزود: 1896 نفر در حوزه جرایم مربوط به موادمخدر دستگيرشدند که 50 نفر آنها زن بودند.

این مسئول انتظامی اظهارداشت: در مبارزه با سوداگران مرگ 9 دستگاه خودرو سنگین شامل تریلی و کامیون، 44 دستگاه خودروی سواری و 8 دستگاه موتورسیکلت نیز کشف و توقیف شد.

به گفته قاسمی بیشترین موادمخدر کشف شده با یک تن و 768 کیلوگرم تریاک است که نسبت به سال قبل 51 درصد افزایش یافته است.

سردار قاسمی به برنامه های آموزشی و پیشگیرانه پلیس در این حوزه نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر مبارزه مستقیم با قاچاقچیان، پلیس نگاه ویژه ای نیز به آگاهی بخشی اقشار مختلف جامعه در خصوص پیامدهای شوم اعتیاد به موادمخدر دارد.

اجرای همایش ها و نشست های مشترک، برپایی نمایشگاه های ثابت و سیار، حضور کارشناسان انتظامی در جلسات آموزش همگانی تنها بخشی از این فعالیت ها بود که سردار قاسمی به آن اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان سمنان تاکیدکرد: اگر چه برنامه های مقابله ای و پیشگیرانه پلیس در این خصوص هرگز تعطیلی ندارد اما رسیدن به جامعه ای عاری از اعتیاد بی تردید نیازمند عزمی ملی و مشارکتی عمومی است.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون