نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/20      15:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:300


نسخه چاپی
اکثر اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی فاقد معاینه فنی هستند/ اتوبوسرانی با پلیس همکاری بیشتری داشته باشد
گروه استان ها – تهران بزرگ – رئیس پلیس پایتخت با اشاره به این که بسیاری از اتوبوس های شرکت اتوبوسرانی فاقد معاینه فنی هستند، گفت: اگر طبق روال قانونی برخورد شود، بسیاری از آن ها متوقف می‌شوند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین رحیمی" در نشستی صمیمانه با اصحاب رسانه درباره وضعیت معاینه فنی خودروهای پلیس، اظهارداشت: خودروهای پلیس هم معاینه فنی می‌شوند البته باید گفت این خودروها کمترین ایراد را دارند و طبق روال و فرایندی که برای سایر خودروها سپری می‌شود، این خودروها نیز معاینه فنی می‌شوند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در6 ماه دوم سال جاری معاینه فنی کل خودروها را در دستورکار داریم؛ بنابراین لازم است تمام خودروها از جمله اتوبوس‌های شرکت واحد نیز برای دریافت معاینه فنی اقدام کنند.

وی درباره معاینه فنی اتوبوس‌های شرکت اتوبوسرانی، گفت: بخش زیادی از این اتوبوس‌ها فاقد معاینه فنی هستند و اگر بخواهیم طبق روال قانونی با آنها برخورد کنیم باید تعداد زیادی از آن ها متوقف شوند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه اتوبوس‌ها نقش مهمی در جا به جایی شهروندان و خدمت‌ رسانی به مردم، دارند، گفت: با توجه به این مساله، پلیس همواره ملاحظاتی را با آن ها داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، تصریح کرد:‌ بخشی از آلودگی هوا ناشی از اتوبوس‌هایی است که فاقد معاینه فنی هستند چرا که تردد آن ها زیاد است؛ انتظار داریم که شرکت اتوبوسرانی با پلیس همکاری بیشتری داشته باشد.

سردار رحیمی در پاسخ به سؤالی در مورد اینکه بعضی اتوبوس‌ها در داخل ایستگاه روشن می‌مانند، خاطرنشان کرد: برای پلیس تفاوتی ندارد که اتوبوس درحال حرکت بوده یا در حال توقف روشن باشد؛ داشتن معاینه فنی از سوی آن ها ضروری است.

سردار رحیمی در پایان به شماره گذاری پلاک اتوبوس ها اشاره کرد و گفت: در دو حوزه پلاک و معاینه فنی، مذاکراتی با اتوبوسرانی انجام شده و امیدواریم هر چه زودتر مشکلات موجود در این حیطه برطرف شود.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون