نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/21      11:14:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:175


نسخه چاپی
اقشار اجتماعي امنيت و آرامش خود را در قامت پليس می بینند/ بهره مندي از ظرفيت رسانه، ارمغان آور افزايش قدرت پيش بيني انتظامي
گروه استان ها -اردبيل-مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گفت: اقشار اجتماعي امنيت و آرامش خود را در قامت پليس ديده، كه بازخورد آن در رضايت عمومي از عملكرد ناجا تجلي دارد.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "حسين عبدي" در آيين تجليل از اصحاب رسانه، با گراميداشت روز خبرنگار و پاسداشت تلاش ها و خدمات جامعه خبرنگاري در مسير اعتلاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، گفت: خبرنگاري تجلي درايت، دانايي و دقت در امر اطلاع رساني براي رشد و بصيرت افزايي عمومي جامعه بوده؛ بطوريكه حركت همسو با اهداف و آرمان هاي جامعه در اين حوزه، همبستگي و وفاق ملي را به دنبال خواهد داشت.

وي با ابراز خرسندي از تعامل سازنده، مثبت و هدفمند نيروي انتظامي و اصحاب رسانه در استان اردبيل، گفت: قطعا" بازخورد اين تعامل در حاكميت انضباط اجتماعي، قانونمندي عمومي، ثبات و پايداري امنيت و افزايش احساس آرامش فردي و عمومي قابل لمس است.

فرمانده انتظامي استان اردبيل با بيان اينكه ناجا در رويكرد جامعه محوري خود در حوزه توسعه امنيت و آرامش اجتماعي، نگاه ويژه به تعامل با اصحاب رسانه دارد؛ افزود: بهره مندي هدفمند و مثبت از ظرفيت رسانه،‌ ارمغان آور افزايش قدرت پيش بيني انتظامي بوده و اثر بخشي اقدامات در حوزه پيشگيري از جرايم و آسيب هاي اجتماعي را تضمين مي كند.

سردار "عبدي" يكي از رسالت هاي مهم و حساس خبرنگاران را مسئول سازي اقشار اجتماعي در قبال امنيت و آرامش و پيشگيري از جرايم عنوان كرد و گفت: رسانه ها در همراه سازي افكار عمومي و همگامي اقشار جامعه در تامين امنيت نقش برجسته داشته و با شناختي كه از آسيب هاي اجتماعي دارند مي توانند پليس را در پيشگيري از جرايم ياري داده و قوام، استمرار و توسعه امنيت را ارتقاء دهند.

وي، اردبيل را يكي از استان هاي امن كشور با برخورداري از مرم ولايي،‌ حسيني و انقلابي معرفي كرد و اظهار داشت: خوشبختانه نظارت اجتماعي هدفمند و شايسته اي در جامعه استاني اردبيل حاكم و مردم همدل و همگام با پليس در قبال موضوعات امنيتي،‌ انتظامي و ترافيكي احساس مسئوليت دارند.

سردار "عبدي" در بخش ديگري از سخنان خود به گوشه اي از اقدامات پليس اردبيل و آمار وقوع جرايم اشاره كرد و گفت: در چهار ماهه اول سالجاري انواع كالاهاي قاچاق به ارزش 42 ميليارد ريال و نزديك به 900 كيلو انواع مواد مخدر كشف شده است.

فرمانده انتظامي استان اردبيل از افزايش 5 درصدي آمار تماس هاي مردمي با مركز فوريت هاي پليسي 110 خبر داد و گفت: ميانگين تماس مردمي با مركز فوريت هاي پليسي 110 به صورت روزانه بالغ بر يك هزار و 600 مورد تماس است،؛ كه از اين تعداد 40 درصد منجر به عمليات پليسي مي شود.

اين مقام ارشد انتظامي استان اردبيل با ابراز نگراني از روند صعودي آمار وقوع تصادفات، بيان داشت: كنترل و پيشگيري از وقوع حوادث در كنار حضور هدفمند و اثر بخش پليس، مستلزم كار جهادي و همگامي و همدلي فرابخشي بوده؛ كه در اين ميان نقش اصحاب رسانه در برجسته سازي هشدارهاي ترافيكي و آموزش هاي همگاني حوزه پيشگيري از تصادفات و حوادث رانندگي غير قابل انكار و اجتناب ناپذير است.

سردار "عبدي" با بيان اينكه 78 درصد آمار وقوع سرقت در استان اردبيل، مربوط به سرقت هاي خرد است؛ تصريح كرد: سرقت هاي خرد عمدتا" توسط معتادان انجام؛ كه اين موضوع ضرورت احساس مسئوليت در قبال ساماندهي و نگهداري معتادان با تعميق ارتباطات فراسازماني و همدلي بين بخشي را مي طلبد.

اقشار اجتماعي امنيت و آرامش خود را در قامت پليس می بینند

در ادامه این مراسم، مدير كل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اردبيل با قدرداني از فعاليت هاي رسانه اي هدفمند، جامع و اثر بخش پليس استان اظهار داشت: توجه و اشرافيت مجموعه فرماندهي انتظامي استان اردبيل به رسالت خطير خبرنگاران و ارزش و حساسيت فعاليت هاي آنان و از همه مهمتر تكريم اصحاب رسانه، ارزشمند و شايسته سپاس و قدرداني است.

"مير ناصر اسحاقي" با بيان اينكه ناجا برخوردار از اعتبار و محبوبيت اجتماعي بوده و مردم حضور اثر بخش پليس را در تمامي شئونات خود احساس مي كنند؛ افزود: اقشار اجتماعي امنيت و آرامش خود را در قامت پليس ديده، كه بازخورد آن در رضايت عمومي از عملكرد ناجا تجلي دارد.

وي با ارزش گذاري به رويكرد ناجا با محوريت تعميق ارتباط مردم و پليس در مسير توسعه امنيت و آرامش اجتماعي، گفت: در كنار همت مسئولانه و تلاش جهادي پليس،‌ اقشار مختلف مردم و سازمان ها نيز بايد در قبال امنيت و آرامش جامعه احساس مسئوليت داشته و با كاربردي كردن آموزش هاي همگاني و توجه به هشدار هاي انتظامي، نقش آفريني مثبتي در قبال حفظ ثبات و پايداري امنيت داشته باشند.

"اسحاقي" در بخش ديگري از سخنان خود به توطئه هاي گسترده استكبار جهاني و تحريم هاي ظالمانه آن در قبال ملت عزتمند ايران و انقلاب اسلامي اشاره و تصريح كرد: خوشبختانه اين توطئه ها و تحريم ها در برهه هاي زماني بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با هدايت حكيمانه مقام معظم رهبري(مدظله العالی) و حمايت و پشتيباني مردم از اهداف و آرمان هاي انقلاب اسلامي محكوم به شكست بوده و ابر قدرت هاي بين المللي در برابر اقتدار، عظمت و صلابت نظام اسلامي سر تسليم فرود آورده اند.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون