نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/21      13:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:678


نسخه چاپی
در کمتر از چند ساعت؛
ضاربان جوان 18 ساله در عملیات ضربتی پلیس بیرجند دستگیر شدند
گروه استان ها–خراسان جنوبی-ضاربان جوان 18 ساله ای که در یک دعوای خیابانی، وی را به قتل رسانده بودند، در کمتر از چند ساعت در عملیات ضربتی کارآگاهان پلیس بیرجند دستگیر شدند.

 

سردار "مجید شجاع" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، اظهار داشت: ساعت 22 و 29 دقیقه جمعه 19 مرداد ماه با اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 مبنی بر نزاع تعدادی جوان و چاقوکشی در خیابان "معلم" شهرستان بیرجند بلافاصله نیروهای انتظامی و امنیتی به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: براساس تحقیقات اولیه پلیس و نیز اظهارات شاهدان عینی محل حادثه، ماموران دریافتند 2 دستگاه خودروی پژو پارس و پژو 405 بدون پلاک با چندسرنشین با جوان 18 ساله ای درگیر و پس از قتل وی از محل متواری شدند.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی افزود: مصدوم بلافاصله به بیمارستان منتقل شد اما برابر اعلام مأمور مستقر در بیمارستان نامبرده در زمان انتقال هیچ گونه علائم حیاتی نداشته و فوت کرده است.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: با توجه به اهمیت موضوع، بلافاصله تیم مجربی از کارآگاهان پلیس تحقیقات خود را برای روی پرونده آغاز کردند و موفق شدند در کمتر از چند ساعت 8 نفر از عوامل دخیل در این نزاع كه جوانان بين 17 تا 23 سال بودند را شناسایی و دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان خراسان جنوبی تصريح كرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته علت و انگيزه اوليه قتل، دعواي خياباني و ياركشي اعلام شده است.

وي بر کنترل و نظارت مستمر والدین بر فرزندان و ارتباط صمیمانه با آنان تاکید و تصریح کرد: این امر موجب می شود تا فرزندان از آسیب های اجتماعی و بحران های دوران نوجوانی و جوانی به سلامت عبور کنند و دچار آسیب های ناشی از هیجانات بلوغ و جوانی فرزندان خود نشوند.

سردار شجاع تصریح کرد: غلبه خشم بر عقلانيت و بروز رفتار پر خطر در زندگي شخصي و اجتماعي تبعات منفي به دنبال دارد، چه بسياري از مجرمان و متهمان كه بدون هيچ گونه سوء سابقه تنها به علت عدم كنترل خشم در يك لحظه روند زندگي خود، خانواده و ديگران را تغيير داده و محصولي جز ندامت و پشيماني نداشته اند.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با بیان اینکه افرادي كه مهارت هاي ارتباطي بسيار ضعيف و نامناسبي دارند، سهم زيادي در عصبانيت و تندي در جامعه را به خود اختصاص مي دهند، گفت: وقوع رفتارهاي پرخطر از سوی برخی افراد مي تواند عواقب جبران ناپذيري را علاوه بر خود فرد برای دیگران نیز رقم بزند كه در اين بين نقش والدين نيز انكار ناپذير است به گونه ای که با مدیریت صحیح رفتار و کنترل خشم می توان از بروز این حادثه پیشگیری کرد به نحوی که شاهد قتل جوان 18 ساله و قاتل شدن تعدادی جوان و نوجوان نباشیم.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون