نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/5/28      13:12:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:310


نسخه چاپی
دمیدن روح زندگی به 3 بیمار توسط سرباز فداکار ناجا
گروه استان ها - کیش - سرباز 21 ساله گچسارانی با اهدای اعضای بدنش در جزیره کیش به 3 بیمار جانی دوباره بخشید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "احسان کمالی فر" سرباز گچسارانی 17 مرداد ماه حین انجام وظیفه به علت عارضه ایست قلبی به بیمارستان کیش منتقل می شود اما با توجه به نداشتن ضربان قلب توسط تیم اورژانس، عملیات احیای قلبی آغاز و بیمار پس از احیا و انتقال به آی سی یو، متاسفانه دچار مرگ مغزی می شود.

با مرگ مغزی احسان، خانواده این سرباز فداکار در اقدامی انساندوستانه وخیرخواهانه با اهدای اعضای بدن فرزند دلبندشان موافقت کردند که امروز اعضای بدن وی به 3 بیمار نیازمند جان دوباره ای می بخشد.

 عمل جداسازی کبد و کلیه های  در بیمارستان کیش انجام و سپس برای پیوند به بیماران نیازمند به بیمارستان "ابوعلی سینا "در شیراز منتقل می شود.

به گفته دکتر "افراسیابی" مسئول فنی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش، درصورت فراهم شدن شرایط لازم اعضای قابل اهدای دیگری چون قرنیه ، پوست، استخوان و تاندون برای اهدا به بیماران نیازمند جداسازی خواهد شد.

خانواده این سرباز فداکار با حضور در بیمارستان کیش با عزیز خود وداع کردند؛ پدر که برای آخرین بار بر پیشانی فرزندش بوسه می زند، برای لحظاتی وی را در آغوش کشیده و با چشمانی اشکبار با وی وداع می کند.

لحظه دیدار آنها به حدی پر از احساس است که اشک را در چشم حاضران در بیمارستان جاری می کند، پدر گوش به آهنگ طنین زیبای تپش قلب پسر که اکنون در سینه می تپد، می سپارد و حاضر نیست خود را از این صدای دل انگیز محروم کند.....

پدر این سرباز فداکار گچسارانی نفس عمیقی می کشد و پس از لحظاتی که به آرامش می رسد، می گوید: حس می کنم "احسانم" همین جاست؛ اما به دور از شهر و خانواده اش زندگی می کند.

وی با ابراز خرسندی از اینکه با اهدای اعضای فرزندش توانسته خانواده هایی را خوشحال کند و آرامش را برای آنان به ارمغان بیاورد، خدا را شکر می کند که چنین فرزند فداکار و ایثارگری را به او بخشیده که همچنان تا آخرین نفس سبب سرافرازی، آرامش و حتی حیاتی دوباره به هموطنان می شود.

"احسان کمالی فر" سرباز 21 ساله نیروی انتظامی با پایه خدمتی اسفند 95 اصلیتی گچسارانی دارد که پس از گذراندن دوره آموزشی برای خدمت به میهن اسلامی در نیروی انتظامی جزیره کیش مشغول به خدمت شد و این سرباز فداکار که در دوران خدمت مقدس سربازی که در راه حفظ امنیت و آرامش کشور مشغول خدمت بود پس از آن نیز تا آخرین نفس با اهدای اعضای خود توانست آرامش و زندگی را به هموطنان هدیه دهد.

همواره شاهد صحنه هایی ناب از جانفشانی ها، رشادت ها و ایثارگری های این فرزندان پاک وطن بوده ایم و این بار نیز "احسان" با احسان کردن اعضای خود  سبب جان بخشیدن به 3 هموطن دیگر شد و ما به این فداکاری می بالیم، در این روز که مقارن با شهادت امام محمد باقر (ع) است برای این عزیز دلاور آرزوی آرامش و علو درجات را از خداوند منان خواستاریم که به طور قطع همینطور خواهد بود، روحش شاد.

تهیه و تنظیم: محمدرضا عبداللهی -  خبرنگار پایگاه خبری پلیس

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون