نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/22      14:45:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:825


نسخه چاپی
پیام ناجا همزمان با فرا رسیدن ماه محرم / توصیه ها ی پلیس به عزاداران حسینی
گروه ناجا ـ نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران به مناسبت فرا رسيدن ماه محرم الحرام و ایام عاشوراي حسيني ( ع ) پيامي صادر کرد.

 

به گزارش پايگاه خبري پليس، متن اين پيام به شرح ذيل است ؛

" ان الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه"

بار ديگر عطر معنوي و دل انگيز محرم در فضاي زمان و مكان پيچيد، محرم آمد و پيام عدالت خواهي، ظلم ستيزي و ولايت محوري را در گوش جان ها طنيني دوباره افكند.

محرم؛ ماه بصيرت، رشد، بالندگي و انديشيدن، سوگواري خردمندانه و شکوفايي معنوی است. مدرسه عشقي که بايد در آن درس چگونه زيستن آموخت و عاشورا؛ نقطه عطف ذلت گریزی و ستم ستیزی در مسیر پرفراز و نشیب تاریخ اسلام و تشیع است.

عاشورا ؛ تصویری از مظلومانه ترین و جانگدازترین واقعیت در حیات بشری است که در آن، درس مبارزه با "خودپرستی"، "ظلم" و "خودکامگی" با خون نگاشته شد.

آنچه در محرم به وقوع پيوست، تنها يک واقعه نيست، بلکه نقشه راه حيات سعادتمندانه و جاودانگي است و نمايه هاي قدسي نهضت عاشورا را که از جلوه هاي اخلاق، ولايت مداري، اهتمام به امر به معروف و نهي از منکر، ايثار، نوع دوستي و برادري است را نمايندگي مي کند.

این پیام می افزاید؛ يکي از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با انحرافات فکري مي باشد و به پيروي از تعاليم مکتب امام حسين (ع) انتظار مي رود محبان اهل بيت (ع) با ترويج ارزش هاي راستين مکتبي و الهام گرفتن از سيره نوراني ائمه در نحوه عزاداري، احياء ياد و راه شهيدان کربلا، با هرگونه جريان انحرافي از قبيل قمه زني، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف موسيقي، استفاده از تصاویر خرافی و نامناسب و ساير رفتارهاي موهن، "هوشمندانه" مقابله کنند.

نیروی انتظامی نیز همگام با این پویش عظیم مردمی و عزاداری حسینی ضمن گرامیداشت حماسه عظیم و باشکوه و الهی عاشورا، با کمال افتخار در راستای تأمین نظم و امنیت و خدمتگزاری به مردم قدرشناس و ولایی با مشارکت و همراهی عموم عزاداران عزیز انجام وظیفه خواهد کرد.

در این راستا لازم است برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم اقامه عزا و تامین نظم و امنیت مطلوب برای عموم مردم عزیز و علی الخصوص عزاداران حسینی )ع)، مسئولین محترم هیئات و تکایا و دسته های عزاداری حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) نسبت به موارد زیر اهتمام ورزند.

  1. از هر گونه اختلال در نظم عمومی شامل نصب داربست در معابر و پیاده روها که مانع از تردد افراد و مزاحمت برای کودکان، سالمندان، معلولان و جانبازان عزیز شود، پرهیز نمایند.
  2. مراقبت شود در هنگام عبور دسته های عزاداری، شریان ها و گذرگاه های عمومی را مسدود نکرده و نظم عبور و مرور را مختل ننمایند.
  3. توصیه می‌شود در حرکت دسته‌های عزاداری و حین برگزاری مراسم عزاداری، به ویژه در ساعات پایانی شب در استفاده از بلندگوها، رعایت حال بیماران و افراد مسن بشود.
  4. با توجه به اهمیت و جایگاه فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مکتب اسلام، انتظار می رود دست اندرکاران محترم هیئت های مذهبی نسبت به برخورد ارشادی و لسانی با مظاهر منکر در پیرامون هیئت ها نقش فعال داشته باشند.
  5. در برپائی هیئات مذهبی و برگزاری مراسم، اصول ایمنی و استفاده از تجهزات مربوطه در راستای جلوگیری از بروز حوادث ناشی از آتش سوزی، اتصال برق و... مورد توجه دقیق قرار می گیرد.

بدیهی است ماموران انتظامی و راهنمایی و رانندگی طبق روال جاری خود با تلاش بی وقفه کوشش خواهند کرد با برقراری نظم، امنیت و سهولت در تردد خودروها، بر شکوه و عظمت مراسم عزاداری در سراسر کشور بیافزایند. همکاری صمیمانه با خدمتگزاران نیروی انتظامی برای تحکیم نظم و امنیت مورد انتظار است در ضمن مراکز 110 پلیس در تمامی شبانه روز آماده دریافت اطلاعات و خدمات رسانی به مردم خواهند بود.

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون