نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/22      10:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:312


نسخه چاپی
اختصاصی/
تقویت پیوند دانش آموزان و پلیس در هفته ناجا
گروه ناجا ـ معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا از برگزاری «نشست مشترک پلیس و دانش آموزان نخبه» در هفته ناجا با هدف همراه سازی دانش آموزان در رویدادهای اجتماعی خبر داد.

 

سرهنگ "علی ماندگار" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به رسالت سازمانی پلیس در حوزه پیشگیری علمی و اجتماعی از وقوع جرایم و ضرورت مشارکت اقشار مختلف در تولید و حفظ امنیت اظهار داشت : جلب مشارکت آحاد مختلف مردم و سازمان ها در راستای ارتقاء نظم و امنیت از جمله اولویت های ماموریتی پلیس پیشگیری به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء احساس امنیت در جامعه است.

وی ادامه داد: با این رویکرد مجموعه بزرگ پلیس پیشگیری ناجا در نظر دارد همزمان با هفته گرامی داشت نیروی انتظامی با همکاری جامعه فرهیخته آموزش و پرورش نشست مشترک پلیس و دانش آموزان نخبه را در سراسر کشور و با هدف همراه سازی دانش آموزان در رویدادهای اجتماعی و بهره‌گیری از غنای فکری و دانشی نوجوانان و جوانان توانمند در توسعه مقوله مهم امنیت مردم پایه اقدام کند.

معاون اجتماعی پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: در این راستا دانش آموزان حایز رتبه و مقام برتر در جشنواره ها و المپیادهای دانش آموزی و نفرات برتر کنکور در یکی از ایام هفته ناجا به همراه اولیاء خود در محیط کلانتری محل سکونت حضور یافته و ضمن آشنایی با رئیس کلانتری و فرآیند امور انتظامی، از طریق رئیس دفتر تحقیقات کاربردی با دستاوردهای علمی و پژوهشی فرماندهان انتظامی استان ها آشنا خواهند شد. بدین ترتیب زمینه ارائه ایده های موثر و کارآمد در ارتقاء نظم و امنیت عمومی توسط دانش آموزان نخبه فراهم شده و ضمن هم فکری با مدیران انتظامی، مسئولیت پذیری جامعه مخاطبِ پلیس در امور اجتماعی رشد کرده و بارور خواهد شد.

این مقام انتظامی افزود: در جلسه مشترکی که در این خصوص در مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان برگزار شد، معاون باشگاه دانش پژوهان جوان از ایده پیوند دانش آموزان نخبه و پلیس استقبال کرده و خواستار قراردادن دانش آموزان نخبه زیر چتر حمایتی پلیس شد تا بدینوسیله از آسیب های احتمالی پیشگیری و جامعه مخاطب هدایت و راهبری شود.

سرهنگ ماندگار در پایان ضمن قدردانی از تلاش های ارزنده وزارت آموزش و پرورش در تربیت نسل خلاق و مبتکر اظهار کرد: امیدواریم در سایه تعامل و همکاری مشترک پلیس و نهادهای تربیتی شاهد سربلندی و سرافرازی بیش از پیش ایران اسلامی باشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون