نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/22      13:42:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:381


نسخه چاپی
عدالت اجتماعی از مهمترین مواضع حکومت اسلامی است
گروه استان ها – مازندران – رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان، گفت: توزیع عادلانه عدالت اسلامی و عدالت اجتماعی از مهمترین مواضع حکومت اسلامی است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی" در جمع کارکنان انتظامی استان مازندران با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی ، شهدای جنگ تحمیلی، شهدای نیروی انتظامی و شهدای مدافع حرم گفت: برای شناخت هر نهضتی راه هایی وجود دارد و یکی از مهمترین این راه ها تحلیل بیانیه ها، سخنرانی ها و نامه های رهبران و حاکمان این نهضت هاست .

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: برای تحلیل عمیق حادثه عاشورا که یک حادثه کم نظیر و اثر گذارمملو از عبرت ها ، درس ها ، پیام ها و حرکت های اصلاح گرایانه با اثرگذاری اجتماعی در طول تاریخ بشریت از زمان بروز حادثه تا زمان حال و آینده خواهد بود، شناخت دقیق و درست این حادثه امری لازم و ضروری است .

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین راه های شناخت این واقعه تحلیل نامه ها و پیام های امام حسین(ع) برای نخبگان ، خواص جامعه و توده مردم بوده است که هنوز هم این پیام ها جای تامل دارد .

دکتر ادیانی با بیان این که نیروهای مسلح دژ محکم جامعه اند، اظهار داشت: امروز نیروهای مسلح به عنوان افراد خاص جامعه و بازوان انقلاب و اسلام هستند و مردم نیز آن ها را به این عنوان می شناسند که برابر با پیام هایی که امام حسین برای خواص جامعه آن روز نوشتند، تبیین اوضاع سیاسی و شرایط جامعه، عمل به قرآن کریم به عنوان کتاب قانون اساسی و کتاب انسان ساز و قرار دادن آایات و روایات آن به عنوان یک اصل در زندگی شخصی و خانوادگی ازنکات قابل توجه نیروهای مسلح ماست .

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا به سخنان حکیمانه امام راحل در وصیت نامه سیاسی و الهی آن حضرت اشاره کرد و گفت: قرآن کریم که عبارت بود از سیاست و حکومت دینی و تا قبل از انقلاب به معنای واقعی مهجور مانده و به محاق رفته بود توسط امام عظیم الشان از مهجوریت خارج شد و به قلوب مردم بازگشت .

وی با بیان این که بزرگترین سنت پیامبر مسئله امامت و زعامت جامعه بود، گفت: اساسی ترین مسئله اجتماعی جوامع و حتی اساسی ترین بحث های علوم اجتماعی مسئله مسئولیت و مشروعیت کسی است که حق فرماندهی و قدرت دارد .

حجت الاسلام ادیانی با اشاره به این که قرآن کریم حکومت ها را به دو دسته طاغوتی و الهی تقسیم کرده است، اذعان داشت: بزرگترین دستاورد و سنت پیامبر مسئله رهبری الهی جامعه بوده است .

سید علیرضا ادیانی در ادامه با اذعان به این که امروز مجاهدانی هستند که بر ارزش های بر آمده از اصول اسلامی نظارت می کنند ، گفت: مسئله امامت و رهبری جامعه بزرگترین و اساسی ترین مسئله اجتماعی در جامعه اسلامی است .

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این که دشمن در حوزه های اقتصادی علاوه بر تحریم، اصل ولایت فقیه را نشانه گرفته است،گفت: حکومت اسلامی حکومتی است که در برابر جهان با تفکر شرق و غرب و در برابر نظام لیبرالیستی و نظام سلطه طلب غرب و شرق با روش پیامبر که بر پایه حکومت اسلامی، الهی و توزیع عادلانه ثروت عمومی بنا نهاده شده بود، بوجود آمده است .

ادیانی همچنین اظهار داشت: توزیع عادلانه عدالت اسلامی و عدالت اجتماعی از مهمترین موضوع های اسلام و حکومت اسلامی است و نیروی انتظامی امروز یک نیروی در تراز جمهوری اسلامی، نیرویی هوشیار، بصیر، ارتقاء یافته و برخوردار از بصیرت اسلامی و سخنان حکیمانه مقام عظمای ولایت و مهمتر از همه نیرویی است که برخوردار از رضایت مردمی است .

وی در خاتمه با قدردانی از تعامل سردار اشتری به عنوان فرمانده مقتدر نیروی انتظامی با سازمان عقیدتی سیاسی با تقدیر از حجت الاسلام علی نوری ، حجت الاسلام سید عبدالعلی رضایی را به سمت رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی استان مازندران منصوب کرد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون