نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/22      15:24:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:157


نسخه چاپی
دستگيري 2 متهم فروش سئوالات امتحاني در مشهد
گروه استان ها – خراسان رضوي – فرمانده انتظامي استان از دستگيري 2 متهم پرونده فروش سئوالات آزمون به تعدادي از دانشجويان در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "قادر كريمي" ‌ در تشريح جزئيات اين خبر گفت: نماينده حقوقي يكي از دانشگاه هاي دولتي مشهد با تنظيم شكوائيه اي مبني بر افشاي سئوالات آزمون گروه تخصصي يكي از رشته هاي تحصيلي اين مركز آموزشي خواستار پيگيري سريع موضوع شد.

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي افزود: با توجه به اهميت موضوع، دستورات لازم براي پيگيري پرونده صادر شد و كارآگاهان مبارزه با جرایم اقتصادي پليس آگاهي خراسان رضوي ماموريت يافتند تحقيقات علمي خود در اين رابطه را آغاز كنند.

سردار كريمي گفت: بررسي هاي اوليه كارآگاهان پليس آگاهي خراسان رضوي حاكي از آن بود كه افرادي با سوء استفاده از موقعيت شغلی خود در مرکز آموزشي مذكور به صورت مخفيانه و كاملا ماهرانه اقدام به برداشت سئوالات از سيستم دانشگاه كرده اند و سپس با گرفتن مبالغي، سئوالات را به وسيله فرد ديگري به دانشجويان فروخته اند.

وي خاطر نشان كرد: از آنجا كه افشاي سئوالات آزمون در اين مركز آموزش عالي باعث خدشه دار شدن اعتماد عمومي و همچنين نارضايتي شديد دانشجويان شده بود، تحقيقات پرونده به صورت ويژه ادامه يافت و كارآگاهان پس از بررسي هاي دقيق كارشناسي و اقدامات گسترده اطلاعاتي، يكي از عاملان افشاي سئوالات آزمون را شناسايي و پس از هماهنگي مقام قضائي و حراست مركز آموزش، اين فرد دستگير شد.

سردار كريمي گفت: متهم كه تصور مي كرد هيچ سرنخي از خود برجاي نگذاشته و از لو رفتن موضوع شوكه شده بود در بازجويي هاي به عمل آمده، لب به اعتراف گشود و بيان داشت كه با همكاري خانمي جوان (كه هر 2 از افراد مرتبط با سيستم مركز آموزشي مورد نظر بودند) سئوالات را با استفاده از درگاه USB از دانشگاه خارج و اقدام به فروش اين سئوالات به چند نفر از دانشجويان به مبلغ يكصد ميليون ريال كرده اند.

فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي با اشاره به اين مطلب كه كارآگاهان با همكاري تيم حراست دانشگاه، متهم رديف دوم را نيز شناسايي و دستگير كردند، گفت: 2 متهم پرونده به مراجع قضائي معرفي شده اند و تحقيقات درباره اين موضوع ادامه دارد.

سردار كريمي در پايان گفت: يكي از دلايل اينگونه سرقت ها و فاش شدن سئوالات آزمون اين است كه بايستي مسئولان IT سازمان ها با دقت نظر در تعيين صلاحيت افراد مرتبط با اين سيستم ها به نكات ايمني توجه بيشتري داشته و سطح دسترسي به سيستم براي هر يك از افراد مرتبط مشخص باشد تا از وقوع چنين مواردي پيشگيري شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون