نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/22      15:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:120


نسخه چاپی
ضرورت فرهنگ سازي در استفاده از موتورسيكلت/ موتورسواران، نيمي از متوفيان سوانح رانندگي
گروه استان ها- گلستان - امروزه وسايل نقليه با توجه به بعد مسافت و سهولت در جابه جايي به يكي از مهمترين دغدغه جوامع تبديل شده اند؛ موتورسيكلت يكي از وسايل نقليه پرخطري است كه هنوز فرهنگ استفاده از آن به طور صحيح رعايت نمي شود.

سردار "علي اكبر جاويدان" در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس با بيان اينكه موتورسيكلت يكي از راحت ترين وسایل حمل و نقل درون شهري است، گفت: عدم توجه راكبان اين وسيله نقليه به قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي مي تواند آسيب هاي اجتماعي فراواني به جامعه وارد كند.

سردار جاويدان با بيان اينكه توجه به فرهنگ شهروندي، امنيت رواني را در جامعه به دنبال دارد، افزود: فرهنگ شهروندي به اين معناست كه تمام افراد جامعه از آسايش و امنيت برخوردار باشند و از سوي عده اي خاص رفتاري صورت نگيرد كه سلامت روان و جسم ديگران آسيب ببيند.

اين مقام ارشد انتظامي تصريح كرد: وجود نظارت هاي پليس و برخورد آن ها صرفا از طريق جريمه يا توقيف موتورسيكلت ها چاره كار نيست و تشديد برخوردها و استفاده از روش هاي قهري تا زماني كه خود فرد اصلاح نشود نتيجه مطلوبي نخواهد داشت.

فرمانده انتظامي گلستان گفت: تحقيقات نشان داده است كه عامل انساني بيشترين سهم را در بروز تصادفات رانندگي به خود اختصاص داده است لذا ارتقاء سطح ايمني ترافيك و حمل و نقل از طريق فرهنگ سازي و آموزش رفتارهاي ترافيكي به عموم افراد جامعه مي تواند نقش مهمي را در كاهش تصادفات ايفا كند.

سردار جاويدان ابراز داشت: به رغم اينكه يكي از ساده ترين روش ها براي حفظ جان راكبان موتورسيكلت استفاده از كلاه ايمني است اما بي توجهي آنان به اين امر همواره موجب بروز حوادث تلخ و جبران ناپذيري در حوادث رانندگي بوده است.

فرمانده انتظامي استان گلستان در پايان با اشاره به اينكه بيش از 50 درصد از كشته شدگان حوادث رانندگي در 5 ماهه نخست سال جاري، موتورسواران بوده اند، خاطرنشان كرد: آمار بالاي تصادفات رانندگي زيبنده جامعه ما نيست و مي طلبد با همگرايي و هم افزايي عمومي نسبت به كاهش هرچه بيشتر تلفات و سوانح در اين حوزه، تلاش كرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون