نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/24      14:0:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:242


نسخه چاپی
افزايش 51 درصدي كشفيات كالاي قاچاق در استان فارس/ انهدام 3 باند سارقان منزل
گروه استان ها- فارس- فرمانده انتظامي استان از افزايش 51 درصدي كشفيات كالاي قاچاق از ابتداي سال جاري تا كنون نسبت به مدت مشابه سال قبل در استان فارس خبر داد.
 

سردار "احمد علي گودرزي" در نشست خبري با اصحاب رسانه اظهار كرد: با تلاش مأموران پليس آگاهي استان فارس، 3 باند سارقان منزل منهدم و 220 فقره سرقت منزل از آنها كشف شد.

كشف 150 فقره سرقت منزل

سردار گودرزي در تشريح اين خبر گفت: به دنبال وقوع سرقت های متعدد منزل در سطح شهرستان شیراز با شگرد خاص و ایجاد جو نارضایتی برای شهروندان، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهي قرار گرفت.

وي خاطر نشان کرد: پس از انجام اقدامات اطلاعاتي و پليسي هویت 3 نفر از سارقان احراز و مخفيگاه آنان در يك باغ اطراف شهر شيراز شناسايي شد.

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: مأموران با هماهنگي مقام قضائي به محل مورد نظر اعزام شدند كه سارقان با مشاهده مأموران اقدام به تير اندازي و ايجاد درگيري كرده و با استفاده از خودروهاي خود متواري شدند.

سردار گودرزي با اشاره به اينكه پس از مدتي تعقيب و گريز هر 3 متهم دستگير و به مقر انتظامي انتقال داده شدند، افزود: متهمان در بازجويي هاي انجام گرفته به 150 فقره سرقت منزل در سطح شهرستان شيراز اقرار كردند.

وي با بيان اينكه اين متهمان به جرم سرقت منزل تحت تعقیب استان های تهران، البرز و خوزستان نيز بوده اند، گفت: در بازرسی از مخفيگاه اين افراد اموال مسروقه زيادي شامل مدارک هویتی افراد مختلف، فرش، تابلو فرش، دوربین، تلويزیون، لوازم برقی، پرنده های زینتی، یک دستگاه خودرو سواری پراید، يك دستگاه خودرو ام وي ام، یک قبضه سلاح و ساير اموال كشف شد.

دستگيري سارق منزل با 50 فقره سرقت

اين مقام ارشد انتظامي در استان فارس ادامه داد: همچنين مأموران پليس آگاهي استان با انجام كارهاي اطلاعاتي و پليسي مخفيگاه يك سارق منزل را در شيراز شناسايي و طي يك عمليات غافلگيرانه وي را دستگير كردند.

سردار گودرزي با بيان اينكه از مخفيگاه اين فرد یک دستگاه دوچرخه و مقداری ظروف مسروقه کشف و يك نفر خريدار اموال مسروقه نيز دستگير شد، تصريح كرد: پیرامون جرائم ارتکابی از متهم تحقیق كه تاکنون به 50 فقره سرقت منزل در جنوب غرب شهرستان شیراز اقرار و در اين خصوص صحنه هاي سرقت بازسازي شد.

انهدام باند سارقان و اقرار به 20 فقره سرقت منزل

سردار گودرزي افزود: به دنبال وقوع چند فقره پرونده سرقت منزل به روش تخریب درهای ورودی و در نهایت سرقت گاو صندوق حاوی طلاجات و وجه نقد در شمال غرب شهرستان شیراز، شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وي گفت: با تلاش مأموران اعضاي 5 نفره اين باند شناسايي و طي يك عمليات غافلگيرانه در مخفيگاهشان دستگير شدند؛ متهمان در بازجويي هاي انجام گرفته به 20 فقره سرقت منزل در شيراز اقرار كردند.

انهدام باند سارقان محموله جاده اي

فرمانده انتظامي استان فارس در ادامه اظهار داشت: در پی وقوع سرقت های متعدد محموله از خودروهای سنگین در حال حرکت در سطح استان فارس که از ابتدای سال جاری موجبات ناامنی را در سطح جاده ها رقم زده بود، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.

سردار گودرزي افزود: با انجام اقدامات فنی و مطالعه پرونده های سرقت محموله مشخص شد، فردی به هویت معلوم سركردگي این باند را برعهده داشته و با همدستی افرادي ديگر اقدام به سرقت های محموله می كند.

وي تصريح كرد: پس از انجام كارهاي فني و پليسي محل سکونت و اختفای 2 متهم در يكي از استان هاي اطراف شناسايي و مأموران پس از اعزام به محل مورد نظر طي يك عمليات منسجم آنها را دستگير كردند.

فرمانده انتظامي استان فارس گفت: در بازجویی های فنی به عمل آمده، متهمان اظهار كردند سوژه های خود را که خودروهای سنگین دارای محموله بوده، شناسایی و تعقیب و با ترفندهایی سرقت را انجام مي داده است.

سردار گودرزي با اشاره به اينكه متهمان به 20 فقره سرقت در حوزه استحفاظی شهرستان "جهرم"، "خفر" و "سروستان" اقرار كردند، گفت: ماموران در بازرسی از مخفيگاه اين افراد وسایلی از قبیل قیچی، اهرم، دیلم، کمربند و قلاب كه در سرقت از آنها استفاده مي كردند، کشف کردند.

افزايش 51 درصدي كشفيات كالاي قاچاق از ابتداي سال جاري تا كنون نسبت به مدت مشابه سال قبل از ديگر موضوعات مهمي بود كه فرمانده انتظامي استان فارس به آنها اشاره كرد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون