نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/21      13:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:225


نسخه چاپی
در 5 ماهه نخست امسال؛
کشف بیش از 627 میلیارد ریال سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان
گروه استان ها- سیستان و بلوچستان – فرمانده انتظامی استان از کشف بیش از627 میلیارد ریال سوخت قاچاق در 5 ماه نخست سال جاری خبر داد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار " محمد قنبری "در کمیسیون عملیات استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: مأموران انتظامی استان در 5 ماه نخست سال جاری، 4 میلیون و 593 هزار و 972 لیتر انواع سوخت قاچاق را کشف کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 35 درصد رشد داشته است.

وی افزود: در حال حاضر پلیس استان طرح جمع آوری باک های اضافی و شناسایی دپوهای سوخت را در دستور کار دارد و گشت های ویژه ای را در این خصوص به ویژه در گلوگاه های مرزی فعال کرده است.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان ادامه داد: طی این مدت، 103 دپوی سوخت شناسایی، 272 باک اضافه کشف، 136 دستگاه خودروی تانکر دار و نفتکش توقیف و 132 نفر نیز دستگیر شده اند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش ریالی سوخت های قاچاق مکشوفه را 627 میلیارد و 704 میلیون و 714 هزار و 900 ریال برآورد کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل 46 درصد رشد داشته است.

سردار قنبری اظهار کرد: با توجه به بالارفتن قیمت ارز در ماه های گذشته و تفاوت قابل توجه قیمت سوخت در آن سوی مرزها، قاچاقچیان انگیزه بیشتری برای قاچاق سوخت پیداکرده اند.

وی گفت: جایگاه داران سوخت باید ضمن نصب دوربین های " آی پی دار" در جایگاه ها نسبت به توجیه کارکنان خود در این باره اقدام کنند تا نظارت دقیق تری بر روند توزیع سوخت صورت گیرد و با افراد متخلف برخورد قانونی شود.

سردار قنبری به شهروندان توصیه کرد: از کارت های سوخت شخصی خود استفاده کرده و از در اختیار قرار دادن این کارت ها به افرادی که اقدام به قاچاق سوخت می کنند، خودداری نمایند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: مبارزه با قاچاق سوخت مستلزم عزم همگانی همه دستگاه ها، نهادهای متولی و همچنین آحاد مردم است و در این خصوص پلیس با اقتدار با قاچاقچیان برخورد می کند تا دیگر شاهد صف های طویل خودرو در جایگاه های سوخت نباشیم.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون