نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/21      13:45:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:238


نسخه چاپی
تاکید بر مدیریت و سیاست گذاری برای ارتقای فرهنگ ترافیک
گروه استان ها– مازندران- فرمانده انتظامی استان بر مدیریت و سیاست گذاری در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک در جامعه با استفاده از همه ظرفیت های درون و برون سازمانی، تاکید کرد.
 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار"سید محمود میرفیضی" در جلسه قرارگاه کاهش تصادفات، ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین (ع) و 72 تن از یاران با وفایش، گفت: طرح تابستانه پلیس از راهبردهای مهم نیروی انتظامی است.

وی تصریح کرد: یکی از محورهای مهم طرح تابستانه پلیس، برقراری نظم و انضباط ترافیکی در معابر عمومی و محورهای مواصلاتی مازندران به ویژه در مناطق توریستی، مسافر پذیر، تفرجگاه ها و شهرهای ساحلی استان است.

فرمانده انتظامی استان مازندران، ادامه داد: در سال جاری، طرح تابستانه پلیس با یاری حق تعالی، مدیریت و برنامه ریزی هدفمند و با تلاش و زحمات همه فرماندهان، مسئولان و کارکنان در حوزه های مختلف اجرایی شد.

سردار میرفیضی یکی از محورهای طرح تابستانه پلیس را موضوع برخورد با تخلفات راهور و پیشگیری و کاهش حوادث رانندگی برشمرد.

وی با اشاره به کاهش 16درصدی حوادث رانندگی منجر به فوت در سطح استان مازندران طی 5 ماهه سال جاری از کاهش 15 درصدی کشته شدگان حوادث رانندگی طی این مدت خبر داد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با بیان اینکه عدم توجه به جلو بیشترین عامل حوادث رانندگی بوده، افزود: عدم رعایت حق تقدم، خستگی و خواب آلودگی و تخطی از سرعت مطمئنه از دیگر علل مهم وقوع حوادث رانندگی به شمار می رود.

سردار میرفیضی، مدیریت و سیاست گذاری در راستای ارتقای فرهنگ ترافیک را از مهمترین مولفه های پلیس برشمرد و افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راه باید با استفاده از همه ظرفیت های درون و برون سازمانی  در راستای ارتقاء فرهنگ ترافیک در سطح جامعه گام بردارد.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به اینکه فرهنگ سازي يکي از عوامل مهم و بازدارنده در تصادفات است، گفت: توسعه آموزش همگانی، اطلاع رسانی و آگاهسازی عمومی نقش مهمی در کاهش و پیشگیری از حوادث رانندگی دارد.

وی، ارائه مطالب آموزشی با استفاده از ظرفیت رسانه های دیداری، شنیداری و نوشتاری را یکی از عوامل آماده سازی افراد جامعه برای سازگاری با محیط اجتماعی برشمرد و تصریح کرد: تقويت، ارتقاء و اجراي صحيح قوانين و مقررات راهنمايي و رانندگي، موجب افزايش ايمني عبور و مرور سالم و ايمن خواهد شد.

سردار میرفیضی با اشاره به اینکه در روزهای پایانی تعطیلات فصل تابستان قرار داریم، تاکید کرد: در مدت باقی مانده، طرح های ترافیکی باید با دقت و حساسیت بیشتری اجرا شود تا مسافران و گردشگران به سلامت سفر خود را به پایان برسانند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به دهه اول ماه محرم و حضور هیئت های مذهبی و دسته جات عزادارای در معابر عمومی و برخی محورهای فرعی و روستایی بر اجرای طرح های ویژه ترافیکی و انتظامی در سطح استان تاکید کرد.

سردار میرفیضی با اشاره به وقوع حوادث رانندگی سال های قبل در ایام محرم که عمدتاً به علت بی احتیاطی برخی رانندگان وسایل نقلیه و عدم رعایت قوانین و مقررات راهور و همچنین عدم رعایت نکات ایمنی از سوی برخی هیئات مذهبی رخ داده بر همکاری هیئات عزاداری و شهروندان با پلیس در راستای برقراری نظم و امنیت تاکید کرد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون