نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/6/27      14:56:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:794


نسخه چاپی
پاسگاه پلیس راه سیار در یزد راه اندازی شد
گروه استان ها - یزد - سرپرست پلیس راه استان گفت: برای نخستین بار پاسگاه پلیس راه سیار در استان راه اندازی شد که به صورت سیار و مقطعی در نقاط حادثه خیز جاده های استان مستقر می شود.

سرهنگ "مسعود قانعی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، ضمن اشاره به راه اندازی و استقرار پلیس راه سیار خاطرنشان کرد: هدف از استقرار پليس راه سيار پوشش نقاط حادثه خيز محورهاي مواصلاتي و کنترل تخلفات در محورهاي بحراني و پرحادثه است.

سرپرست پلیس راه استان یزد از شناسایی 154 نقطه حادثه خیز در جاده های استان خبر داد و افزود: این پاسگاه با یک دستگاه اتوبوس مجهز به تجهیزات کنترلی؛ نقاط مهم حادثه خیز و پر خطر را تحت پوشش دارد و اعمال قانون می کند.

وی دوربین سرعت سنج سیار، کنترل سامانه سپهتن (سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان) وسایل نقلیه بار و مسافر و انجام تست سلامت رانندگان در مورد مصرف موادمخدر، روانگردان و الکل را از مهم ترین تجهیزات کنترلی پاسگاه سیار برشمرد.

این مقام انتظامی بیان داشت: با توجه به جا به جايي آسان این ایستگاه پلیس، امکان کنترل تخلفات در محورهاي فرعي و دور دست استان و همچنین کنترل تخلفات در تمامی محورها و در تمام ساعات شبانه روز فراهم شده است.

سرهنگ قانعی همچنین از کاهش 16 درصدی فوت ناشی از تصادفات از ابتدای اجرای طرح تابستانه پلیس راه در استان خبر داد و گفت: با وجود افزایش 15 درصدی تردد خودروها در جاده های استان در شهریور ماه امسال، فوتی های حوادث رانندگی در این ماه نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد کاهش را داشته است.

سرپرست پلیس راه استان یزد در پایان از رانندگان خواست ضمن جدی گرفتن توصیه های پلیس راه، هنگام خستگی و خواب آلودگی از رانندگی در جاده های کشور پرهیز کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون