نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/1      8:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:443


نسخه چاپی
اختصاصی/
تمهیدات پلیس پیشگیری همزمان با بازگشایی مدارس / حضور پررنگ و محسوس پلیس در مسیرهای تردد دانش‌آموزان / همکاری 3 هزار پلیس افتخاری در طرح تامین امنیت مدارس
گروه ناجا ـ رئیس پلیس پیشگیری ناجا از حضور پررنگ پلیس در سطح جامعه و مسیر تردد دانش‌آموزان و همچنین استفاده از ظرفیت‌های پلیس افتخاری و همکاری مسئولان و اولیاء مدارس در این ماموریت خبر داد.

سردار "محمد شرفی" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اشاره به  آغاز سال تحصیلی اظهار کرد: بر پایه اعلام وزارت آموزش و پرورش امسال حدود 14 میلیون دانش‌آموز در مدارس کشور تحصیل می‌کنند که نزدیک به یک میلیون آموزگار و فرهنگی نیز در 104 هزار مدرسه و مجتمع آموزشی و  500 هزار کلاس درس در سراسر کشور و در مقاطع مختلف ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان و سایر بخش‌های آموزش و پرورش در زمینه تعلیم و تربیت این دانش‌آموزان فعالیت خواهند داشت.

وی افزود: چنین حجم عظیمی از جمعیت که بیشتر آن را نیز کودکان و نوجوانان پرشور و نشاط و سرشار از انرژی تشکیل می‌دهند در صبح روز اوّل مهر به اتّفاق و همزمان پای در معابر شهر گذاشته و به سوی مدارس خود حرکت می‌کنند که بی‌تردید رخدادی عظیم بوده و چیزی بیش از حضور روزمره مردم در سطح شهر و انجام امور همیشگی به شمار می‌رود، پس دو اصل نوجوانی و پرجمعیتی جامعه هدف در این امر موجب می‌شود که نیروی انتظامی نیز عملیاتی فوق‌العاده و فعالیتی بسیار بیشتر از مواقع عادی را برای تامین امنیت و نظم عمومی در جامعه برنامه‌ریزی کند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا خاطرنشان کرد: بی‌تردید خانواده‌های دانش‌آموزان در کنار مسائل مربوط تعلیم و تربیت، به سلامتي و امنيت فرزندان خود به ویژه در مسیر خانه و مدرسه نیز اهمیت داده و در این زمینه چشم به اقتدار نیروی انتظامی دارند و از این رو پلیس با هدف تأمين نظم و امنيت جامعه در هنگام بازگشايي مدارس، ايجاد محيطی ايمن براي دانش‌آموزان، پيشگيري از مزاحمت برای آنان و بروز رخدادهای ناگوار به ویژه در مسير تردد روزانه، فراهم‌ سازی تسهیلات ترافیکی و در کل کاهش ضريب آسيب‎پذيري آینده‌سازان این مرز و بوم با تمام توان وارد عمل خواهد شد.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی برای این کار نیز همانند سال‌های گذشته به خوبی انجام گرفته و در کنار پلیس راهور که مسائل ترافیکی را در این روزها مدیریت می‌کند، پلیس پیشگیری نیز به ویژه از طریق کلانتري‌ها وگشت‌هاي انتظامي نسبت به تأمين نظم و امنيت محيط پيراموني مدارس و مسيرهاي تردد دانش آموزان اقدام می‌کند که این ماموریت به وسیله 43 هزار نیرو در قالب 17 هزار مورد از انواع گشت‌های سوار و پیاده انجام می‌شود و به صورت مخصوص در ساعات گشایش مدارس و تعطیلی آنها شدت بیشتری خواهد داشت.

این مقام ارشد انتظامی اظهار کرد: با توجه به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه، پلیس با تمام توان از نزدیک شدن عوامل فروش مواد مخدر و اقلام ضدفرهنگی به محیط پیرامونی مدارس و حضور عناصر نامطلوب و مزاحم به ویژه برای دانش‌آموزان دختر در اطراف محیط‌های آموزشی و مسیر تردد آنان جلوگیری خواهد کرد تا اسباب آرامش دانش‌آموزان فراهم شود و در این فعالیت از تجربه سال‌های گذشته و موارد رخ‌داده نیز به خوبی استفاده خواهد شد تا نقاط ضعف به صورتی شایسته تقویت شود.

وی با تاکید به اینکه که عوامل انتظامي حضور مؤثر و پر رنگی در مسير تردد دانش آموزان خواهند داشت، بیان کرد: این کار موجب می‌شود تا فرزندان ما احساس امنیت بیشتری داشته باشند، ضمن اینکه اثرات پیشگیرانه این عمل نیز بسیار چشمگیر است.

سردار شرفی ادامه داد: حضور همکاران ما در این ماموریت، ضمن حفظ اقتدار و شأن‌ پلیس با روی گشاده، ظاهری آراسته و رفتاری دوستانه خواهد بود تا رهنمود رهبر معظم انقلاب مبنی بر یار مقتدر و مهربان بودن پلیس به خوبی عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: همانند ماموریت‌های پیشین که رویکرد همیشگی پلیس نهادینه و مردم‌ پایه کردن امنیت بوده است، این ماموریت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ما با یاری گرفتن از حدود 3هزار پلیس افتخاری در این طرح تلاش کرده‌ایم تا حضور جامعه در برقراری امنیت فرزندان خود را پررنگ‌تر کنیم.

رئیس پلیس پیشگیری در ادامه این بخش از سخنان خود گفت: جلب مشارکت‌های مردمی بدون تعامل با شهروندان، نهادها و ... معنا پیدا نمی‌کند و به همین دلیل پلیس پیشگیری با گسترش ارتباط با مديران و اولياء دانش‌آموزان در مدارس و اجراي برنامه‌هاي آموزشي و فرهنگي، حفظ ارتباط فراگير واحدهاي انتظامي با انجمن اولياء و مربيان و برقراري تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشي مدارس، نسبت به آموزش همگاني و راهنمايي و ارشاد دانش آموزان اقدام کرده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه بیش از 14هزار جلسه مشترک با مسئولان مدارس و انجمن اولیاء دانش‌آموزان سراسر کشور برگزار شده که بسیار چشمگیر است و 5 هزار و300 جلسه نیز برای رانندگان سرویس دانش‌آموزان برگزار شد تا این اشخاص که شغل حساسی نیز دارند، نسبت به رعایت مسائل ایمنی و پیشگیرانه هوشیار و آگاه شوند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: تشکيل جلسه هماهنگي با مسئولان آموزش و پرورش براي تأمين نظم و امنيت مدارس و تعامل با مراکز مشاوره و مسئولان پرورشي آموزش و پرورش نیز همانند سال‌های گذشته در دستور کار پلیس بوده و در زمینه آموزش همگانی نیز بیش از 6 هزارو 200 سخنرانی در مدارس و هنگام آغاز سال تحصیلی برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: استفاده از ظرفیت بزرگ رسانه‌های جمعی نیز می‌تواند برای پلیس بسیار مفید باشد و پلیس پیشگیری در این زمینه آمادگی کامل دارد که از کانال رسانه، آموزش و آگاه‌سازی هموطنان را پیگیری کند و امیدواریم که اصحاب رسانه نیز با علاقه در این مسیر با ما همراهی کنند.

سردار شرفی در پایان با بیان اینکه پلیس پیشگیری با تمام توان برای تامین امنیت آینده‌سازان این مرز و بوم در صحنه حضور خواهد یافت و جای هیچ‌گونه نگرانی برای هم‌وطنان عزیز نیست، اظهار کرد: امیدواریم که دانش‌آموزان عزیز درسایه امنیت ایجاد شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی با حفظ سنگر علم و دانش و اعتلای جایگاه کشور، زحمات خادمان خود در پلیس پیشگیری ناجا را به ثمر برسانند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون