نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/3      9:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:383


نسخه چاپی
تشکیل کارگروه‌های مرزی برای مدیریت مرزهای ایران و آذربایجان
گروه ناجا – فرمانده مرزبانی ناجا در دیدار با وزیر کشور آذربایجان، بر لزوم تقویت همکاری‌های مرزی میان دو کشور ایران و آذربایجان تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در دیدار با  "رامیل اسوب اف" وزیر کشور جمهوری آذربایجان در ستاد مرزبانی ناجا، ضمن خوش آمدگویي به وی، به تشریح وضعیت مرزهای جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اظهارداشت: ایران پس از چین و روسیه؛ سومین کشور در دنیا است که با 15 کشور همسایه بوده که یکی از آنها، کشور دوست و همسایه آذربایجان است.

وی با اشاره به وسعت  8755 کیلومتری مرزهای ایران، افزود: عمده مشكلات مرزی ایران در مرزهاي شمال غرب و جنوب شرق بوده كه مهمترین آنها قاچاق مواد مخدر و شرارت می‌باشد.

فرمانده مرزبانی کشور بیان داشت: در 6 ماهه اول سال جاري بيش از 32 تن مواد مخدر در نقطه صفر مرزي كشف شده كه مرهون زحمات شبانه روزی مرزبانان در مقابله با قاچاقچيان مواد مخدر بوده است.

سردار رضایی کنترل مرزها را مهم دانست و تصریح کرد: در حوزه مرزی پاکستان و افغانستان به مرز ما توجه کمتری شده و در واقع، مرزبانان جمهوري اسلامي ايران از مرزهای دو كشور حراست می‌کنند.

وی گفت: در مرزهاي غربي بيشترين مشكل ایران، حضور تروريست‌ها در منطقه مي‌باشد که در این خصوص تمهیدات ویژه ای در مرزها پیش بینی شده است.

 عالی ترین مقام مرزبانی کشور بیان داشت: مرزهاي جمهوري اسلامي ايران علاوه بر حضور مرزبانان در مرزها، با تكنولوژي‌هاي پیشرفته از قبيل دوربين‌های الکترواپتیکی، پهپاد و امكانات فني کنترل می‌شود.

سردار رضایی با بیان اینکه ايران و آذربايجان 756 كيلومتر مرز مشترك دارند، عنوان کرد: رابطه ما با مرزبانان كشور آذربايجان مطلوب بوده و در طول نوار مرزی مشترک هيچ گونه مشكلي نداريم و در واقع مرز ایران و آذربایجان، یکی از امن‌ترین مرزهای استراتژیکی دو کشور می‌باشد.

وی ادامه داد: انتظاري كه شهروندان و مرزنشینان ايرانی از شما دارند، کنترل دروازه‌های مرزی است كه اين امر در تعاملات بين دو كشور نقش بسزایي دارد.

فرمانده مرزبانی کشور در خاتمه با تأکید بر لزوم تقویت همکاری های مرزی، خاطرنشان کرد: تبادل اطلاعات و تجربیات دو کشور می تواند از بسیاری جرایم مرزی جلوگیری کند.

"رامیل اسوب اف" نیز در این دیدار با بیان اینکه مرزهای ایران و آذربایجان در امنیت کامل است، اظهار کرد: تلاش هاي مرزداران جمهوري اسلامي ايران در مرزها ستودني است.

وزیر کشور جمهوری آذربایجان با استقبال از پیشنهاد فرمانده ناجا در خصوص تشکیل کارگروه‌های تخصصی و مشترک برای مبارزه با جرایم سازمان یافته به ویژه تروریسم، گفت: امنیت کشورهای همسایه در امنیت منطقه موثر است و باید برای توسعه و تقویت امنیت در منطقه همه کشورها تلاش کنند که با توجه به تعاملات دو سویه یکی از کارگروه‌های تخصصی و مشترک بین ایران و آذربایجان؛ کارگروه مرزبانی در مرزهای مشترک است.

وی در خاتمه این دیدار گفت: براي  مرزبانان و همكاران شما آرزوي موفقيت و براي ملت ايران امنیت، رفاه و سعادت آرزو دارم.#  


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون