نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/7      9:9:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:194


نسخه چاپی
بازداشت چندین نفر به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام عملیات تروریستی گسترده در هلند
گروه بین الملل- پلیس هلند از دستگیری افرادی به اتهام برنامه ریزی برای انجام عملیات تروریستی در این کشور خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از شبکه "یورونیوز"؛ پلیس هلند ۷ نفر به اتهام برنامه‌ریزی برای انجام «عملیات تروریستی گسترده» در این کشور دستگیر کرد. مظنونان به دنبال استفاده از نارنجک، سلاح خودکار و کمربندهای انفجاری برای انجام این عملیات بوده‌‌اند.

بنابر اعلام پلیس هلند این افراد پیش از این به خاطر تلاش برای پیوستن به شبه‌نظامیان اسلامگرا در خارج از کشور بازداشت شده بودند.

بازداشت‌شدگان که بین ۲۱ تا ۳۴ سال سن دارند پس از حدود شش ماه پیگیری و بررسی پلیس در چهار نقطه مختلف از این کشور دستگیر شدند.

مظنون اصلی در این میان جوان ۳۴ ساله عراقی است که در سال ۲۰۱۷ به خروج از کشور برای پیوستن به نیروهای دولت اسلامی محکوم شده بود. دادگاه این افراد از روز جمعه آغاز خواهد شد.

دادستان این پرونده اعلام کرد:‌ «مظنونان در جستجوی اسلحه کلاشنیکف، کلت، نارنجک، جلیقه‌های انفجاری و نیز مواد منفجره برای تهیه چندین بمب بوده‌اند.»

مقامات هلند همچنین گفتند که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی این کشور به پلیس هشدار داده‌اند که مظنونان قصد دارند «عملیات بزرگی در هلند انجام دهند که قربانیان بسیاری بگیرد.»

چهار هفته پیش یک جوان با چاقو به دو گردشگر آمریکایی در آمستردام حمله کرد. فرد مهاجم سرانجام با گلوله پلیس زخمی و راهی بیمارستان شد. مقامات هلند انگیزه این حمله را تروریستی عنوان کردند.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون