نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/18      15:25:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:124


نسخه چاپی
تاثیر مثبت راهوران محله بر کاهش تصادفات جاده ای
گروه استان ها _ اصفهان _ مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری، بر تاثیر مثبت راهوران محله بر کاهش تصادفات در جاده های روستایی تاکید کرد.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "سعید انصاری" در همایش راهوران محله ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: سالیانه در سطح جهان حدود یک میلیون و 100 هزار نفر بر اثر سوانح رانندگی در جاده ها کشته می شوند که سهم کشور ما در سال بالای 20 هزار نفر است و بالای 250 هزار نفر هم بر اثر سوانح رانندگی مجروح می شوند.

وی افزود: در کشورهای توسعه یافته حدود 10 درصد از تخت های بیمارستانی به مجروحان تصادفات اختصاص داده می شود که سهم کشور ما حدود 30 تا 50 درصد است و این آمار کمی نیست.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان تصریح کرد: از مشکلات و مسائل جاده ای و خودروهایی که در اختیار مردم است اگر بگذریم مسائل فرهنگی در سوانح جاده ای بسیار مهم است.

وی با انتقاد از این باور رایج که حل کردن همه مشکلات را به گردن دولت می اندازد اظهار داشت: آیا سبقت بی جا نگرفتن، بوق نزدن نابجا، با سرعت نرفتن، رعایت حقوق دیگران نکردن را نیز دولت باید حل کند؟ قطعاً جواب هر عقل سلیمی "نه" خواهد بود.

انصاری در ادامه افزود: بنابر این چه کار کنیم تا از باورها و خرده فرهنگ های اشتباه و غلط خود عبور کنیم، راه چاره ای نیست جز اینکه فرهنگ های فاخر خود مثل فرهنگ عاشورایی که با تکرارش هر سال گسترده تر از همیشه اجرا می شود را گسترش دهیم.

وی با استقبال از اجرای طرح هایی نظیر همیاران پلیس و راهوران محله خاطرنشان کرد: استفاده از اقشار تاثیرگذار جامعه به عنوان همیاران پلیس یا راهوران محله ابتکار عمل بسیار خوبی است.

مدیرکل امور روستایی وشوراهای استانداری اصفهان ابراز امیدواری کرد: ان شاء الله در سال های آتی نمایندگانی از اعضای شوراها هم در این جلسات حضور داشته باشند تا هم مورد تشویق قرار بگیرند و هم مطالبی که در این جلسات مطرح می شود را به گوش مردم برسانند و درانتخاب دهیاران هم دقت کنند.

وی ادامه داد: از طرفی این افراد می توانند مشکلات جاده ها و نصب علائم رانندگی را به پلیس راه گوشزد کنند. علاوه بر این ، یک دهیار می تواند با اخلاق خوب با خوب رانندگی کردن، سبقت نابجا نگرفتن، آموزش بهتری را به روستائیان بدهد و این جاست که متوجه می شویم بایستی در انتخاب دهیاران دقت شود.

انصاری متذکر شد: دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری نیز همانطور که طی سالیان گذشته با فرماندهی انتظامی استان در زمینه اختصاص اعتبارات جرایم رانندگی جهت اصلاح نقاط حادثه خیز و نصب علائم رانندگی و هم تشویق دهیاران با پلیس راهور همکاری داشته باز هم آماده هرگونه همکاری است و از هیچ کوششی برای کاهش تصادفات در جاده های روستایی دریغ نخواهد کرد چرا که دین اسلام برای جان انسان ها ارزش زیادی قائل است .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون