نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/18      15:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:286


نسخه چاپی
ذات شغل نیروی انتظامی عبادت است
گروه استان ها _ اصفهان _ نماینده ولی فقیه در استان ، ذات شغل نیروی انتظامی را عبادت عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله "سید یوسف طباطبایی نژاد" در دیدار سردار "مهدی معصوم بیگی" و دیگر فرماندهان و مسئولان فرماندهی انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به همه کارکنان این نیرو اظهار کرد: امروز بحمد الله نیروی انتظامی در همه زمینه ها موفق بوده و مایه دلگرمی مردم و پشتوانه محکمی برای نظام است.

وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) گفت: سلامتی و امنیت 2 نعمتی هستند که برای همه مجهولند و تا زمانی انسان این نعمت ها را دارد قدرشان را نمی داند و شکر خداوند را به جا نمی آورد اما وقتی هر کدام از آنها را از دست بدهد تازه می فهمد که از چه نعمتی برخوردار بوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: پیامبراسلام (ص) در روایت دیگری فرمودند، دو چشم است که در روز قیامت آتش به آنان نمی آید؛ اول چشمی که از ترس خدا گریه کند و دوم چشمی که برای حراست از جامعه اسلامی بیدار بماند.

وی تصریح کرد: با بررسی احادیث و روایاتی که در زمینه فضیلت و منزلت نگهبانی و پاسداری از امنیت جامعه اسلامی در می یابیم که ذات کار نیروی انتظامی عبادت است ، بنابراین کارکنان این نیرو باید به شغل خود افتخار کنند، البته نباید فراموش کنیم که ما از اولیای الهی خیلی عقب هستیم و همواره باید در این راه تلاش کنیم.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه اگر انقلاب پیروز نشده بود، معلوم نبود چه به روز جوانان این مملکت می آمد افزود: باید برای جوانان کرسی های آزاد اندیشی بگذاریم، شبهه ها، اهداف و پشت پرده های دشمن را برایشان تشریح کرده و نگذاریم که از مسیر انقلاب و ارزش ها جدا شوند.

نماینده ولی فقیه در استان درپایان نیروهای انتظامی را به برپا داشتن نماز اول وقت، رعایت اخلاق در خانواده ها ، توجه ویژه به تربیت اسلامی فرزندان خود و اهتمام بیشتر در خدمت به مردم سفارش کرد و گفت: کاری کنید که به عنوان ماموران ایران اسلامی که تنها مملکت شیعه در جهان است پیش امام زمان (عج) سربلند و روسفید باشید.

تمرکز بر توانمندی کارکنان با آموزش های حرفه ای

سردار "معصوم بیگی" در ابتدای این جلسه، ضمن تقدیر از راهنمایی ها و هدایت های مراجع بزرگوار وعلمای استان اصفهان از نیروی انتظامی اظهار کرد: علمای عزیز همیشه هم هدایت گر و هم پشتیبانی کننده ماموریت های نیروی انتظامی بودند.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند که نیروی انتظامی مظهر اقتدار نظام و مظهر رأفت و مهربانی برای مردم است که شعار هفته ناجا نیز از این فرمایش حضرت آقا برگرفته شده است.

سردار معصوم بیگی با بیان اینکه پلیس اصفهان مولفه هایی را برای اقتدار و امین بودن در مجموعه خود عملیاتی کرده تاکید کرد: خدامحور، خدا ترس و امانت داری،دانایی محوری و دانش بنیانی، حرفه ای بودن، اهل مدارا ، مردم داری و کسب سرمایه اجتماعی از جمله مواردی هستند که می توانند به اقتدار و امین بودن پلیس کمک کنند.

وی ادامه داد: پلیس باید خیرخواه ، پاک دست ، قانونمند ، ثابت قدم بر اصول، حامی مردم، شجاع در میادین خطر، مجهز به تجهیزات روز، پاسخگو و در همه حال آماده باشد، باید در همه حال خدا را شاهد و ناظر بر اعمال خود ببیند و در چنین صورتی می توان ادعا کرد که این پلیس، مقتدر و امین مردم است.

سردار معصوم بیگی خاطرنشان کرد: در موضوع تمرکز بر توانمندی کارکنان با آموزش های حرفه ای اقدامات زیادی انجام شد، چون معتقد هستیم که کار حرفه ای با آموزش حرفه ای است و بر این اساس، تیم هایی را در پاسگاه ها و کلانتری ها مستقر کردیم که به کارکنان آموزش های لازم را ارائه دهند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون