نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/18      16:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:272


نسخه چاپی
دستگيري 2 متهم پرونده سكه ثامن در مشهد
گروه استان ها- خراسان رضوی- سرپرست فرمانده انتظامي خراسان رضوي از دستگيري 2 متهم پرونده سكه ثامن در مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ" ابراهیم قربان زاده" در جمع خبرنگاران گفت: 2 متهم اصلي پرونده سكه ثامن در مشهد كه 10 ميليارد تومان از آنان توقيف شده است با هوشياري و پيگيري هاي پليس دستگير و به مراجع قضائي معرفي شدند.

وي افزود: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه سه موسسه آموزشي غيرمجاز در سطح شهر مشهد مقدس اقدام به اخذ گواهینامه های جعلی برای افراد می کنند، پیگیری پرونده به منظور شناسایی و دستگیری عاملان آن به صورت ویژه در دستور کار کاراگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

قربان زاده بیان داشت: در پي اقدامات فني و عملياتي پليس فتا استان نسبت به شناسايي و دستگيري عاملان و دايركنندگان این موسسه هاي آموزشي غيرمجاز، همزمان با برنامه ريزي و با هماهنگی مقام قضائی در يك عمليات ضربتی این سه موسسه شناسایی و پلمب شدند.

سرهنگ قربان زاده با اشاره به اینکه در این عمليات، مدارك جعل شده تحصيلي از مقاطع ديپلم تا دكترا و انواع مجوز دوره هاي آموزشي مورد نياز موسسات و سازمان ها صادر مي شده است، تصریح کرد: این مدارك بين 250 هزار تومان تا 8 میلیون تومان به فروش مي رسيده است.

این مقام انتظامی در ادامه با تاکید به اینکه تعدادی مدارك جعلی به افراد تحويل شده است و فرآيند شناسايي این افراد نيز ادامه دارد، گفت: ماموران با اقدامات انجام شده 3 نفر از متهمان اصلي كه مسئوليت هر يك از موسسات را جداگانه برعهده داشتند دستگير و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مراجع قضائی معرفی کردند.

سرپرست انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه شگرد این جاعلان، فروش مدارك تحصيلي و ارائه گواهينامه معتبر و حضور در همايشات رسمي و تبليغات گسترده براي جذب متقاضي در فضاي سايبري بود، به شهروندان توصيه كرد؛ مراقب افراد كلاهبردار در فضاي سايبري باشند و در خصوص هرگونه تاييد و يا اخذ مدرك تحصيلي يا معادل سازي مدارك، صحت و سقم آن را از كارشناس مسئول هيئت نظارت و ارزيابي دانشگاه ها سوال کنند.

سرهنگ قربان زاده با اشاره به اینکه فروش دارو در اينترنت جرم بوده و ممنوع مي باشد! اظهار داشت: پليس فتا استان خراسان رضوی 176 متخلف را در این زمینه شناسايي و دستگير و مقادیر قابل توجهی از محصولات غيرمجاز به ارزش 6 ميليارد ريال را كه در اينترنت و فضاي سايبري تبليغ و توسط متخلفان به فروش مي رسيد كشف کرد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون