نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/19      9:47:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:145


نسخه چاپی
رئيس سازمان شهرداري‌ها عنوان کرد
تقویت سرمایه‌های اجتماعی با همکاری روزافزون شهرداری و ناجا
گروه ناجا- رئيس سازمان شهرداري ها گفت: همكاري موثر شهرداري و نيروي انتظامي و جامعه محور بودن اين دو نهاد باعث ارتقاء روزافزون نظم، انضباط و امنیت، پررنگ شدن مشاركت مردم، مقابله با تخلفات و قانون گريزي ها و تقویت سرمایه‌های اجتماعی خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، "جمالی نژاد" معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با صدور پیامی فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را گرامی داشت و تاکید کرد: همکاری موثر شهرداری و نیروی انتظامی و جامعه محور بودن این دو نهاد باعث ارتقای روزافزون نظم، انضباط و امنیت، پررنگ شدن مشارکت مردم، مقابله با تخلفات و قانون گریزی ها و تقویت سرمایه‌های اجتماعی خواهد شد.

متن این پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

نیروی انتظامی در تاریخ پر افتخار جمهوری اسلامی ایران یادآور اقتدار، ایمان و شجاعت انسان های شریفی است که با توکل به لطف خداوند سبحان در حفظ و حراست از امنیت و آرامش کشور دلیرانه تا پای جان ایستاده اند و نظم، آرامش و امنیت شهرها، روستاها، ‌خیابان ها، محله ها، مرزها و همه جای کشور عزیزمان مرهون حضور این نیروی مقتدر، کارامد، مردمی، خدمتگذار و قانونمدار می باشد.

امروزه برقراری و حفظ نظم و انضباط در شهرها باعث فراهم شدن زمینه فعالیت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی،... و همچنین فراهم آوردن زمینه آرامش، رفاه، آسایش و نشاط روزافزون شهروندان می گردد. این امر که افزایش حس تعلق به محل سکونت، بالا رفتن میزان وفاق و همبستگی اجتماعی و افزایش امنیت ملی را دربر خواهد داشت دارد تنها با همکاری و تعامل مسئولان شهر ایجاد می شود و در این عرصه، شهرداری ها و نیروی انتظامی تأثیر عمیق و راهگشایی دارند.

بدون تردید همکاری موثر شهرداری و نیروی انتظامی و جامعه محور بودن این دو نهاد و ارتباط مستمر آنها با شهروندان و گروه های اجتماعی باعث ارتقاء روزافزون نظم و امنیت، ارتقاء و تقویت اعتماد اجتماعی، پررنگ شدن مشارکت مردم در برنامه های مدیریت شهری، مقابله با تخلفات، قانون گریزی ها و آسیب های اجتماعی، تقویت سرمایه‌های اجتماعی و توجه جامعه به حقوق شهروندی خواهد شد.

همچنین همکاری مستمر شهرداری‌ها و پلیس راهنمایی و رانندگی، به‌ویژه در شهرهای بزرگ، در اجرای موارد مرتبط و مشترک از قبیل فرهنگ سازی و آموزش در حوزه ترافیک شهری، برخورد با متخلفان به صورت مکانیزه، اجرای طرح کاهش( LEZ) و اجرای سیاست‌های مرتبط با تسهیل در عبور و مرور تاثیر زیادی در جابه جایی ایمن و با کیفیت شهروندان، علی الخصوص در روزهای پرترافیک و زمان بارش ها، رفع گره های ترافیکی، بهبود سرعت تردد و کاهش آلودگی هوا دارد و‌ تعامل این دو نهاد ضمن فراهم آوردن زمینه توجه بیشتر رسانه ها و افکار عمومی به اولویتهای کاری آنها، می‌تواند موجب بهبود کیفیت تردد در شهرها، احترام به انسانها و اولویت دادن به آنها نسبت به خودروها و رعایت نظم در ترددهای درون شهری و آرامش و آسایش و امنیت خاطر بیشتر شهروندان شود.

اینجانب فرارسیدن هفته نیروی انتظامی را به تمامی حافظان نظم و امنیت،کارکنان و فرماندهان خدوم و پرتلاش نیروی انتظامی تبریک و تهنیت می گویم و ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای ناجا؛ عزت، اقتدار و سربلندی روزافزون همه این عزیزان را در ارتقای جایگاه امنیت کشور در سایه‌ رهنمود‌های مقام معظم رهبری و تدابیر دولت تدبیر و امید از درگاه خداوند متعال خواستارم.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون