نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/19      12:37:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:220


نسخه چاپی
بهره مندي از فناوري هاي نوين درتامين امنيت سيستم بانکي / مسئولیت خطیر پلیس در راستای تامین امنیت در تمام ابعاد
گروه ناجا – رئيس پليس پيشگيري ناجا گفت: بهره مندي از فناوري هاي نوين در تامين امنيت سيستم بانکي و پولي از اهميت بالايي برخوردار است.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "محمد شرفي" در اولين گردهمايي هم انديشي پليس پيشگيري ناجا با مديران ارشد حراست و حفاظت فيزيکي بانک مرکزي،بانک هاي دولتي، خصوصي و موسسات مالي اعتباري اظهار داشت:  ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) را تسليت عرض مي کنم.

وي افزود: امنيت از اولويت ها و نيازهاي اصلي محيط هاي اجتماعي است که صاحب نظران آن را يکي از نيازهاي اوليه و اساسي بشر دانسته و معتقدند انسان براي ادامه حيات به اين مولفه مهم نياز اساسي دارد و گفته اند که امنيت ابعاد مختلف از قبيل: امنيت سياسي، اجتماعي ، فردي و اقتصادي دارد.

رئيس پليس پيشگيري ناجا ادامه داد: جوامع براي توليد و حفظ امنيت نيازمند داشتن مولفه قدرت هستند و قدرت مقوله اي اساسي در هر نظام اجتماعي است، قدرت خود ابعاد مختلفي از قبيل قدرت نظامي،اقتصادي و اجتماعي و فرهنگي و... دارد .

سردار شرفي تصريح کرد: تمام جوامع براي تأمين امنيت، گسترش آرامش و آسايس عمومي و استقرار عدالت نيازمند نيروي تخصصي مي باشند و در جمهوری اسلامي ايران برابر قانون و تدابير فرماندهي معظم کل قوا (مدظله العالي) مسئوليت اين مهم بر عهده نيروي انتظامي است.

اين مقام ارشد انتظامي بيان کرد: نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با بهره گرفتن از رهنمودهاي مقام معظم رهبري و قوانين کشور و تدابير فرمانده ناجا و توانمندي کارکنان ايثارگر و تلاشگر و جلب مشارکت اجتماعي توانسته است به موفقيت هاي چشمگيري در توليد ،حفظ و تامين امنيت دست يابد.

رئيس پليس پيشگيري ناجا خاطر نشان کرد:  در شرايط کنوني که دشمنان با بهره مندي از همه ظرفيت ها در تلاش هستند که کشور را با بحران مواجه کنند و با راه اندازي جنگ اقتصادي،بحران هاي اجتماعي  ايجاد کنند، نيروي انتظامي مسئوليت سنگيني براي برقراري امنيت در کشور در ابعاد مختلف (اجتماعي ،اقتصادي و...) را دارد و در اين راستا نيازمند همراهي همه نهادهاي دولتي و خصوصي مي باشد.

سردار شرفي تصريح کرد: گردهمايي مديران ارشد حراست و حفاظت فيزيکي بانک مرکزي، بانک هاي دولتي،خصوصي و موسسات مالي اعتباري در راستاي يافتن راهکارهاي مناسب براي توسعه امنيت مورد نياز سيستم بانکي و پولي با مشارکت اين حوزه تشکيل شده است و با هم انديشي و کمک فکري دو طرف موانع موجود شناسايي و با پيش بيني روش هاي منطقي و سريع الاثر برطرف خواهد شد.

وي در خاتمه گفت: از حضور گرم و صميمانه شما در اين مراسم بياد ماندني سپاسگزاري مي نمايم و سخنان خود را با سخني از پيامبر عظيم الشأن، پيامبر رحمت و مهرباني به پايان مي رسانم: "پيامبر اکرم (ص) مي فرمايند:"امنيت يکي از بزرگترين و گواراترين نعمت هاي الهي است که با نعمت سلامتي جسم، برابري مي کند، همه مردم به آن نياز دارند و بدون آن، شادي در زندگي بي مفهوم است ".

گفتني است،در پايان مراسم به تعدادي از مديران و دست اندرکاران حراست و حفاظت فيزيکي بانک هاي دولتي،خصوصي و موسسات مالي اعتباري توسط سردار "ايوب سليماني" معاون هماهنگ کننده ناجا لوح تقدير به واسطه هماهنگي و همکاري با پليس در خصوص تامين و حفظ امنيت اهدا شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون