نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/19      12:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:289


نسخه چاپی
لزوم تشکيل شوراي سياست گذاري تامين امنيت بانکي /توسعه امنیت بانکی با بهره مندی مطلوب از ظرفیت موسسات حفاظتی
گروه ناجا – معاون هماهنگ کننده ناجا با تاکید بر لزوم تشکيل شوراي سياست گذاري تامين امنيت بانکي گفت : توسعه امنیت بانکی با بهره مندی مطلوب از ظرفیت موسسات حفاظتی امکان پذیر است.

 

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "ايوب سليماني" در اولين گردهمايي هم انديشي پليس پيشگيري ناجا با مديران ارشد حراست و حفاظت فيزيکي بانک مرکزي، بانک هاي دولتي، خصوصي و موسسات مالي اعتباري با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي انقلاب اسلامي، دفاع مقدس، مدافعان حريم، حرم و شهيدان عرصه نظم و امنيت اظهار داشت: فرا رسيدن هفته نيروي انتظامي را به آحاد فرماندهان و کارکنان ناجا و خانواده هاي محترمشان و مردم شريف ايران اسلامي تبريک مي گويم.

وي افزود: امنيت و آرامش جامعه برابر قانون و تدابير فرماندهي معظم کل قوا بر عهده نيروي انتظامي است و تأمين امنيت، انضباط و آسايش فردي و عمومي مردم و همچنين صيانت و پاسداري از ارزش ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي رسالت ناجا است، به فضل خدا امروز شاهديم با همت و مجاهدت نيروهاي مسلح به ويژه سبزپوشان ناجا امنيت مطلوبي در کشور حاکم است.

معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: علي رغم توطئه  دشمنان نظام اسلامي و کشور که هميشه در صدد ضربه زدن هستند با عنايت خداوند و به برکت خون شهدا و عنايات خاصه حضرت ولي عصر (عج) همه توطئه هايشان ناکام و کور مانده و موفقيت از آن امت اسلامي است.

اين مقام عالي انتظامي تأکيد کرد: لازم مي دانم از کساني که در فرآيند حفظ و تامين امنيت در هر کسوتي تلاش و جانفشاني مي کنند قدرداني نمايم.

اين مقام ارشد انتظامي با اشاره به گستردگي و تنوع مأموريتي پليس خاطر نشان کرد: حوزه عمل نيروي انتظامي وسيع است و بيشترين سطح تعاملي و ارتباطي حاکميت با آحاد جامعه را نيروي انتظامي بر عهده دارد.

سردار سليماني اضافه کرد: براساس اين گستردگي و حجم بالاي ماموريت،ناجا نيازمند مشارکت ساير بخش هاي دولتي و غير دولتي و خصوصا مردم در حفظ و تامين امنيت در تمام سطوح مي باشد.

وي با اشاره به اينکه ناجا هسته اصلي تامين و حفظ امنيت است، گفت: بايد همه بخش هاي جامعه چه بخش دولتي و چه بخش خصوصي پليس را در اين راه کمک کنند.

معاون هماهنگ کننده ناجا تصريح کرد: تشکيل اين گردهمايي در راستاي جلب مشارکت و ايجاد تعامل با سيستم بانکي براي تامين و توسعه امنيت فعاليت هاي بانکي و پولي است.برگزاري جلسات منظم و مستمر در اين رابطه ضروري است و چنين جلساتي به پليس و سيستم بانکي کمک خواهد نمود تا براي برقراري امنيت در اين عرصه به فهم مشترک برسند.

 سردار سلیمانی  با اشاره ظرفيت بالاي موسسات حفاظتي و مراقبتي عنوان کرد: فعاليت مراکز حفاظتي و مراقبتي تحت نظارت پليس است و ظرفيت خوبي براي توسعه امنيت بانکي بوده و ضروريست راهکارهاي مناسبي براي بکارگيري اين موسسات در حفظ و تامين امنيت بانک ها،پيش بيني شود.

معاون هماهنگ کننده ناجا با بيان اينکه توسعه آموزش براي فعالان سيستم حفاظت فيزيکي بانک ها و موسسات مالي و اعتباري براي ارتقاء امنيت چرخه مالي و اقتصادي کشور ضروري است، بیان کرد: دانشگاه علمي و کاربردي نيروي انتظامي بستر مناسبي براي آموزش فعالان سيستم حفاظت فيزيکي بانک ها و موسسات مالي و اعتباري است.

گفتني است، در خاتمه اين مراسم از مديران و دستاندرکاران حراست و حفاظت فيزيکي بانک هاي دولتي و خصوصي و موسسات مالي اعتباري همکار با پلیس با اهداء لوح قدردانی  شد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون