نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/23      17:28:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:243


نسخه چاپی
آمادگی 100 درصدی پلیس برای مراسم اربعین/ استقرار نیروی کافی در همه مرزها به ویژه سه مرز پرتردد

گروه ناجا- معاون عملیات ناجا از آمادگی 100 درصدی پلیس برای اجرای مراسم اربعین خبر داد و گفت: به اندازه کافی در تمامی بخش‌‎ها و در سراسر کشور از جمله سه مرز پرتردد این روزها نیرو مستقر کرده ایم و پلیس همواره کنار مردم خواهد بود.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس؛ سردار "حسین ساجدی‌نیا" عصر روز دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش های آنان در خصوص راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) پاسخ گفت.

وی با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در اولین جلسه هماهنگی در خصوص اربعین اظهار داشت: با توجه به بررسی های انجام شده تصمیم برآن شد که برای این مراسم، سه قرارگاه  در سه استان کرمانشاه، ایلام و خوزستان فعال کنیم. البته لازم به ذکر است هنوز مسیر تردد از طریق کرمانشاه باز نشده اما مسیرهای مهران، شلمچه و چذابه فعال هستند و از چند روز گذشته زائران عزیز سفر و تردد خود را از این مرزها آغاز کرده اند.

معاون عملیات ناجا در خصوص آمادگی نیروی انتظامی برای پشتیبانی از این مراسم افزود: تقریبا از یک ماه گذشته اقدامات لازم برای هر چه بهتر برگزار شدن این رویداد آغاز شده است. همکاران ما در بخش‌های مختلف از جمله، مرزبانی، یگان‌های ویژه، راهنمایی و رانندگی و کلیه مجموعه هایی که ماموریت دارند در این مراسم عظیم حضور فعال داشته‌ باشند، تمهیدات لازم را اتخاذ کرده اند تا بتوانند این مسیر را تسهیل و روان کنند تا زائران سفری بی دغدغه داشته باشند.

سردار حسین ساجدی نیا در ادامه گفت: از 24 مهرماه نیروی انتظامی به صورت 100 درصدی آماده ارائه خدمات به زائران عزیز از مبدا تا مقصد خواهد بود.

وی تصریح کرد: همکاران ما در مرزبانی کاملا مستقر هستند و تامین امنیت مرزها را بر عهده دارند و همچنین همکارن ما درمجموعه پلیس امنیت عمومی و خصوصا امور مربوط به گذرنامه، اقدامات خوب و موثری را از ماه ها قبل آغاز کرده اند و درحال حاضر نیز در خدمت زائران هستند تا در کوتاهترین زمان ممکن گذرنامه‌ها و روادید لازم را صادر کنند. در عین حال، همکاران خوب و شجاع ما در یگان ویژه ناجا نیز در هر سه مرز حضور دارند و برای ایجاد امنیت و لایه بندی‌هایی که برای بررسی مدارک زائران در نظر گرفته شده خدمت رسانی می‌کنند.

معاون عملیات نیروی انتظامی تصریح کرد: پلیس پیشگیری ناجا نیز در مبدأ و ترمینال‌های زمینی و هوایی حضور مستمر دارد و نسبت به کنترل مدارک و برقراری امنیت از تمام ظرفیت و توانمندی های خود استفاده کرده است. همچنین پلیس راهنمایی و رانندگی در داخل شهرها و طول مسیر نیز برای خدمت‌رسانی به زائران و تسهیل در تردد آنها نقش‌آفرینی می‌کند.

سردار ساجدی‌نیا ضمن تاکید به زائران برای همراه داشتن مدارک لازم از جمله گذرنامه و روادید خاطرنشان کرد: زائران عزیز بدون مدارک لازم در مرزها حضور پیدا نکنند چرا که مدارک آنها حتما کنترل می‌شود و از زوار محترم خواهشمندیم روادید وگذرنامه‌های خود را در شهرهای مبدأ اخذ کنند زیرا که در شهرهای مرزی با تراکم جمعیت قطعا روبه‌رو خواهیم بود.

سردارساجدی نیا در خصوص تعداد نیروی در نظر گرفته برای عملیات مراسم اربعین افزود: به اندازه کافی در تمامی بخش‌‎ها و در سراسر کشور از جمله سه مرز پرتردد این روزها نیرو مستقر کرده ایم و پلیس همواره کنار مردم خواهد بود. همه تلاش ناجا این است تا این رویداد در امنیت کامل برگزار شود. 

معاون عملیات نیروی انتظامی در پاسخ به سوال دیگری در مورد اینکه اگر زائران با مشکلی روبه رو شوند چگونه می توانند آن را با پلیس در میان بگذارند، گفت: اگر مشکل یا مسئله ای در داخل خاک ایران به وقوع پیوست با پلیس 110 تماس بگیرند؛ در غیر این صورت اگر مشکل در خاک عراق بود از طریق واحدهای خدماتی مستقر یا سفارتخانه و کنسولگری موضوع را پیگیری کنند.

وی در پایان در خصوص محل نگهداری خودروها گفت: پارکینگ‌های لازم برای زائرانی که با خودروهای شخصی اقدام به سفر می‌کنند، فراهم شده است؛ زائران باید حتما در پارکینگ‌های در نظر گرفته شده خودروی خود را پارک کنند تا در رفت و آمد و امور ترافیکی با مشکلی رو به رو نشویم. در غیر این صورت مسیر رفت و برگشت و عبور و مرور مسافران دچار اختلال شده و امنیت خودروها و همچنین سرعت ترددها کاهش می‌یابد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون