نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/7/30      10:15:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:244


نسخه چاپی
کلاهبر داری 160میلیاردی از یک شرکت معتبر
گروه استان ها - کردستان - فرمانده انتظامی استان از دستگیری عامل کلاهبرداری اینترنتی 160 میلیارد ریالی از حساب بانکی یک شرکت معتبر در سنندج خبر داد.

 

 

سردار "مسعود خرم نیا " در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده ای از طریق مرجع قضائی به دادخواهي یکی از بانک های عامل در سطح استان مبني بر دسترسي غير مجاز به سامانه های بانک، بلافاصله اکيپي از ماموران پلیس فتا بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

وی خاطر نشان کرد: در بررسی های اولیه مشخص شد یکی از کارکنان بانک از طريق دسترسي غيرمجاز به کاربري تعدادی از همکاران خود مبالغ زيادي را به حساب هاي ديگر منتقل کرده است.

این مقام ارشد انتظامی استان ادامه داد: با هماهنگی مراجع قضائی، ماموران پلیس فتا کارمند مورد نظر را قبل از متواری شدن در محل کار دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی کردستان افزود: در تحقیقات تخصصی به عمل آمده مشخص شد متهم در سه مرحله، پيامک یک شرکت معتبر با گردش مالی بالا و 68 مشتری بانک را که دارای گردش مالی پایین بودند را غير فعال و با باطل کردن کارت هاي صادره قبلي، کارت هاي جديد به تعداد 68 فقره صادر مي کند.

سردار خرم نیا ادامه داد:  متهم با به دست آوردن رمز کاربري یکی از همکاران خود از حساب یک شرکت معتبر مبلغی بالغ بر 160میلیارد ریال به صورت غیر مجاز برداشت و به حساب 68 نفر از مشتريان بانک که داراي حساب هايي با موجودي پايين بودند واريز می کند.

وی اضافه کرد: متهم در مرحله بعد قصد تبدیل وجوه کلاهبرداری شده به طلا و ارز را داشت که تا حدودی موفق به تبدیل آن به ارز و بقیه نیز در کارت باقی مانده بود.

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: پس از جمع آوری مستندات و ادله جرم، متهم در تحقیقات به عمل آمده به بزه انتسابی معترف شد و گفت: قصد خروج از کشور را داشته که دستگير شده است.

سردار خرم نیا خاطر نشان کرد: با اقدام سریع کارشناسان پلیس فتا وجوه کلاهبرداری شده به حساب شرکت مسترد و متهم با قرار وثيقه مناسب بازداشت و به اتهام دسترسي و برداشت غير مجاز از حساب هاي بانکي، جعل داده هاي رايانه اي و کلاهبرداري رايانه اي روانه زندان شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون