نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/8/14      10:33:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:160


نسخه چاپی
يادداشت
وحدت، قدرت و امنيت، رمز پايداري انقلاب 13 آبان
گروه اجتماعي – امام خميني (ره) حركت دانشجويان در روز سيزدهم آبان ماه را حماسه اي بزرگ تر از انقلاب اول در سال 1357 خواندند و اين حركت و قيام را ستودند.

 

به گزارش خبرنگار پايگاه خبري پليس، سردار "محمد كاظم تقوي" در متن يادداشتي با گرامي داشت سيزدهم آبان ماه، روز ملي مبارزه با استكبار جهاني نوشت:

ملت مسلمان و آزاده ايران اسلامي در حركتي بزرگ، قيامي عاشورايي در بهمن 1357خلق كردند كه موج بيداري اسلامي و عظمت شريعت محمدي را در روح شجاعت و شهامت و غيرت آنان متبلور و به رخ جهانيان كشاند و به تشكيل يك حكومت مقتدر، مستقل و مقاوم اسلامي انجاميد.

اقتدار و استقلال اين نظام اسلامي مرهون ويژگي مقاومت در آن است و آنچه مايه عزت و سربلندي و پايداري اين انقلاب شكوهمند شده همين درس ايستادگي و استواري در صحنه ها و فراز و نشيب هاي مختلف آن است.

از همان روزهاي اول پيروزي انقلاب اسلامي، دشمنان و استكبارگران استثمارگر در صدد بودند ضربه هاي مهلك و ويرانگري بر پيكره روح و جسم و تفكر در اين قيام وارد كنند.

اما ملت آزاده و سلحشور ايران اسلامي با رهبري استوار و شجاعانه ابراهيم زمان حضرت امام خميني(ره) كه معمار اين انقلاب اسلامي بود درس مقاومت را آموخته و با شجاعت، دشمن غدار و حاميان جهاني اش را به شكستي خفت بار كشاندند.

هشت سال دفاع مقدس عرصه و آزموني بود تا غيرت و وحدت و عزت مردم انقلابي كشور ما در آن محك بخورد. اما پس از پيروزي در جنگ تحميلي، عرصه هاي دفاع همچنان با آتش سهمگين مقاومت مردم ايران در برابر دشمني هاي پي در پي معاندان نظام شعله ور ماند.

مردم ما در صحنه هاي مختلف نبرد از رويا رويي نظامي تا هجمه هاي ضد فرهنگي، جنگ نرم، جنگ هوشمندانه و جبهه جنگ تحميلي اقتصادي موفقيت هاي بي شماري را يكي پس از ديگري كسب كردندو با رهبري داهيانه حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي) كه خروش انقلاب امام خميني(ره) را در امتداد نهضت عاشورايي امام حسين (ع) ميدان داري كرد افتخارات بزرگ و بي نظيري را از آن خود ساختند.

دشمنان پس از هر شكست مفتضحانه، خشمگين تر از قبل نقشه هاي مختلفي را طراحي كردند تا به ملت و نظام اسلامي ما ضربه بزنند. اما همچنان در برابر درس مقاومتي كه مردم معتقد و ولايي ايران بزرگ از پاسداري مرزها و كيان و هستي و ارزش هاي اصيل انقلابي و اسلامي در داخل خاك كشورمان تا نبرد دلاور مردانه در دفاع از حرم در خارج از مرزهاي اين كشور اسلامي به مرحله ظهور رسانده اند شكست خوردند و اين مقاومت، ديپلماسي و نقشه راهي است كه مرز و بوم نمي شناسد و براي پاسداشت اسلام و انقلاب درخششي جانانه دارد.

سيزدهم آبان ماه يكي از صحنه هاي مقاومت ملت ايران است. در اين روز، تاريخ انقلاب اسلامي سه واقعه مشخص شامل تبعيد حضرت امام خميني(ره) از ايران به تركيه در سال 1343، كشتار بي رحمانه دانش آموزان تهراني در مقابل دانشگاه تهران در سال 1357 و تسخير لانه جاسوسي آمريكا توسط دانشجويان پيرو خط امام (ره) در خود ثبت كرده است.

ثبت اين وقايع درس مقاومت را در فصل استكبار ستيزي براي مردم هميشه در صحنه ما پايدار ساخت و واقعيت اين است همان طور كه با اقدام مخرب آمريكا در سال 1357 برخورد شجاعانه و قاطعانه اي كرديم با ادامه دشمني هاي آمريكا و حاميان استكباري اش نيز بايد روبرو شده و مقاومت كنيم.

آنچه شاخصه سه واقعه ثبت شده روز سيزدهم آبان ماه محسوب مي شود مردمي بودن آن است و اين نيز خود، پيام ارزش مداري را براي مردم ما دارد تا پاسدار تداوم آن اقدام قهرمانه و ملي باشند.

امام خميني (ره) حركت دانشجويان در روز سيزدهم آبان ماه را حماسه اي بزرگ تر از انقلاب اول در سال 1357 خواندند و اين حركت و قيام را ستودند.

اينك در چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي واقعه اي ديگر بر برگ زرين روز سيزدهم آبان ماه افزوده مي شود و آن فرياد وحدت و انجسام و قدرت براي بهره مندي از امنيت اقتدارمندانه اي است كه در برابر جنگ تحميلي اقتصادي دشمنان ياوه گو و شكست خورده برافروخته و خروشي دوباره به انقلاب اسلامي مان مي دهد.

امروز ملت ما از علم و آگاهي و دانشي برخوردارند كه به عنوان يك راهبرد اساسي با همكاري هاي داوطلبانه و نمايش حضور يكپارچه و وحدت آفرين مردم در برابر دشمنان، موفقيت و پيروزي و غرور را از آن آنان مي كند.

ما در اين عرصه با تكيه بر دو عامل منابع و توانمندي هاي خود به بهره وري ملي و حماسه سازي بين المللي مي رسيم و شكوه و عظمت قيام خودجوش مردم براي سوگوارهاي عظيم اربعين، زمينه ساز فرياد وحدت و همدلي براي ملتي است كه تا پاي جان از انقلاب، اسلام و حفظ اعتقادات و ارزش هاي خود ايستادگي مي كنند.

اميدواريم پاسداران لايق در حريم امنيت و مدافعان راستين ولايت در اين حركت حماسه بزرگ مردمي باشيم و به بركت خون شهداي گرانقدر ايران اسلامي بر ادامه راه مقاومت، دلاورمرادنه ايستادگي كنيم.

 

سرتيپ دوم پاسدار محمد كاظم تقوي؛ فرمانده انتظامي استان خراسان رضوي


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون