نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/8/20      18:2:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:1445


نسخه چاپی
ایستگاه بهشت/ زندگی نامه ستوان یکم شهید محمود رفیعی میاندشتی
گروه اجتماعی _ ستوانیکم محمود رفیعی، افسر مؤمن، با ایمان و شریف پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان بود که پس از 18 سال خدمت صادقانه در روز چهارشنبه 16آبان ماه امسال همزمان با سالرزو رحلت حضرت رسول اکرم (ص) آسمانی شد.

شهید "محمود رفیعی میاندشتی" متولد 20 دی ماه سال 1361 در شهرستان بوئین و میاندشت از توابع شهرستان فریدن بود. این شهید گرانقدر دوران کودکی و نوجوانی خود را در خانواده ای مذهبی و ولایی در همان دیار سپری کرد.

وی در تاریخ 15 شهریور 1379 پس از گذراندن تحصیلات متوسطه مفتخر به پوشیدن لباس سبز ناجا شد و قدم در این راه پر فراز و نشیب گذاشت.

از مرزبانی تا مقابله با سوداگران مرگ

شهید رفیعی در طی دوران خدمت خود، در سال های 1380 تا 1389 در فرماندهی انتظامی استان های سیستان و بلوچستان، هنگ میرجاوه پاسگاه مرزی میله 100، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، فرماندهی مرزبانی ناجا و از سال 1389 تا زمان شهادت در پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اصفهان و در قسمت های مختلف مشغول به خدمت بوده است.

شهید رفیعی همچنین در سال 1384 ازدواج کرد و حاصل این ازدواج 2 فرزند دختر 3و 11ساله هستند.

فرزندی صالح و دوستی صادق

همکاران و دوستان شهید رفیعی، وی را مذهبی و ولایی می دانستند. صداقت، ساده زیستی، امانت داری و خوش اخلاقی ویژگی اصلی اخلاقی وی به شمار می رفت. این شهید بزرگوار در همه حال خود را در مقابل خانواده خود مسئول می دانست و به همین خاطر، پدر و مادر کهنسال خود را تحت تکفل قرار داده بود و از هیچ کمکی برای رفاه آن ها دریغ نمی کرد.

نحوه شهادت

روز چهارشنبه 16 آبان ماه 1397 در پی دستگیری دو متهم سابقه دار در توزیع مواد مخدر که با مقادیری انواع مواد مخدر دستگیر شده بودند، ستوانیکم رفیعی پس از انجام مراحل قانونی بنابر حکم قاضی کشیک دادگاه برای تحویل متهمان به زندان اقدام می کند اما ناگهان در ساعت 18 و 30 دقیقه همان روز که مصادف با سالروز رحلت حضرت رسول(ص) و شب شهادت امام رضا(ع) بود در محل پل یزدآباد در درگیری مسلحانه با همدستان متهمان که برای فراری دادن آنها آمده بودند به درجه رفیع شهادت نائل و به آسمان ها رفت.

بلافاصله ساعاتی بعد از این اقدام ناجوانمردانه، تیم هایی از پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس آگاهی برای یافتن عاملان این جنایت به جست و جو پرداختند و همان شب عاملان به شهادت رساندن این افسر وظیفه شناس را دستگیر کردند.

محمود رفیعی شهید شد تا نشان دهد که مردان ماموریت های سخت، برای مقابله با اخلال گران و گردنکشان از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند بود و حتی در این راه، جان خود را نیز فدا می کنند.

شهادت این افسر شریف پلیس اصفهان، پیامی بود برای همه ما که عصر جهاد و شهادت به پایان نرسیده و هنوز هم مردانی وجود دارند که حاضر به جانفشانی در راه وطن و دفاع از امنیت مردم هستند.

 

سرتیپ دوم پاسدار مهدی معصوم بیگی؛ فرمانده انتظامی استان اصفهان


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون