نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/8/24      11:11:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:290


نسخه چاپی
انهدام باند سارقان منزل با 90 فقره سرقت
گروه استان ها –قزوین- فرمانده انتظامی استان از انهدام باند سارقان منزل وکشف 90 فقره سرقت در قزوین خبر داد.

سردار " مهدی محمودی" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی وقوع سرقت های متعدد در سطح شهرستان قزوین، با توجه به اهمیت و حساسیت بالای موضوع و ایجاد جو ناامنی در بین شهروندان مراتب به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت و بلافاصله کارگروه ویژه رسیدگی برای کشف و دستگیری سارقان تشکیل شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در تحقیقات و بررسی های کارآگاهان مشخص شد سارقان به صورت باندی و با استفاده از چند دستگاه خودرو، پس از شناسایی ساختمان های دارای حفاظت فیزیکی ضعیف و اطمینان از عدم حضور مالک و صاحب خانه وارد منازل شده و اغلب وسایل گران قیمت و دارای حجم کم مانند طلا، نقره، وجه نقد، تابلو فرش، لپ تاپ، گوشی، دوربین عکاسی و .... را سرقت و از محل متواری می شوند.

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و فنی، هویت چند سارق در استان های همجوار شناسایی که با بررسی های صورت گرفته مشخص شد سارقان با حضور در قزوین قصد انجام سرقت های دیگری را دارند.

فرمانده انتظامی استان قزوین اضافه کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی حین گشت زنی نامحسوس چند جوان را در حال پرسه زنی مشاهده و زمانی که ماموران قصد بررسی موضوع را داشتند آنها اقدام به فرار کردند و طی تعقیب و گریز 3 نفرشان دستگیر و به همراه یک دستگاه خودروی دنا  به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سردار محمودی بیان داشت: در بازرسی از خودرو، ابزارآلات مورد استفاده در سرقت و اموال سرقتی که شامل طلاجات، ساعت، گوشی، وجه نقد، دوربین عکاسی حرفه ای، هارد و ... به ارزش تقریبی 4 میلیارد ریال کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: متهمان در بازجویی فنی  به 90 فقره سرقت در سطح شهرستان قزوین و البرز اعتراف کردند و با حضور مال باختگان در پلیس آگاهی استان نسبت به شناسایی اموال مسروقه اقدام و رد مال شد.

سردار محمودی با اشاره به اینکه تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد، تصریح کرد: متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.

فرمانده انتظامی استان در پایان از شهروندان خواست: همواره با رعایت هشدارهای پلیسی و پیشگیری از سرقت، پلیس را در حفظ امنیت در جامعه یاری کنند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون