نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/8/24      14:35:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:645


نسخه چاپی
25 میلیارد ریال اموال مسروقه از 16 سرقت
گروه استان ها -البرز- با تلاش ماموران پایگاه دوم پلیس آگاهی استان اعضای باند سارقان اماکن خصوصی و دولتی در تهران و کرج دستگیر و از آن ها اموال سرقتی بالغ بر 25 میلیارد ریال کشف شد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ "محمد نادربیگی" سرپرست پلیس آگاهی استان البرز با اعلام این خبر اظهار کرد : به دنبال اعلام شکایت متصدی یک شرکت صنعتی در منطقه کمالشهر کرج مبنی بر سرقت تجهیزات شرکت مذکور ،موضوع تحت پیگیری پایگاه دوم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت .

وی افزود : موضوع در حال بررسی بود که چندین مورد اعلام سرقت از شرکت های خصوصی و دولتی مشابه سرقت مذکور در سطح شهر کرج به این پایگاه شد .

سرهنگ نادربیگی گفت : با توجه به حساسيت موضوع ، شناسایی و دستگيري سارق يا سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و در بررسی های میدانی و بازبيني تصاویر دوربين های مداربسته ، تصاویر 5 نفر که چهره های خود را پوشانده بودند و با استفاده از خودروهای وانت نيسان ، پژو پارس و پژو 405 که پلاک و مشخصات آن قابل مشاهده نبود اقدام به سرقت از شرکت ها و کارگاه ها با شيوه و شگرد مشابه می کردند ، مشاهده شد .

وی افزود : ماموران در ادامه با انجام اقدامات فني و ميداني، تعقيب و مراقبت هاي شبانه روزي ، تمامی اعضاي باند را شناسایی کرده و در چندین عملیات جداگانه سارقان را در مخفیگاهشان و یا حین ارتکاب جرم در استان های تهران و البرز دستگیر کردند و در بازرسی از محل اختفای آن ها مقادير زیادی اموال مسروقه از جمله الماهاي صنعتي ، فرش دست بافت ، لپ تاپ ، دستگاه جوش اتصالات ، سنگ فرز و ... کشف شد.

سرهنگ نادربیگی در خصوص شگرد سارقان گفت : متهمان با تشکیل یک باند 5 نفره ، پس از شناسایی شرکت های خصوصی و دولتی با کاربری صنعتی در شهرهای استان تهران و کرج ، در نیمه های شب با 3 دستگاه خودرو به محل سرقت ها رفته و اقدام به سرقت اموال و فروش آن ها به قیمت پایین از قیمت واقعی می کردند .

سرپرست پلیس آگاهی استان البرز با بیان اینکه ارزش اموال مسروقه حدود 25 ميليارد ريال برآورد شده است گفت : متهمان تا کنون به 16 فقره سرقت با همین شیوه اعتراف کرده اند که تا کنون 13 نفر از مال باختگان شناسایی و تلاش برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد .#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون