نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/9/11      17:6:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:704


نسخه چاپی
9 نفر در ویتنام به جرم قاچاق متامفتامین و هروئین به اعدام محکوم شدند

گروه بین‌الملل- دادگاهی در ویتنام برای 9 قاچاقچی موادمخدر حکم اعدام صادر کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس و به نقل از خبرگزاری "فرانسه"، 9 قاچاقچی موادمخدر روز جمعه در ویتنام (کشوری که برای مواد مخدر دارای قوانین سختگیرانه است)، به علت فروش متامفتامین و هروئین به اعدام محکوم شدند.

سردسته این باند به داد و ستد 18.5 کیلوگرم هروئین و 563 گرم متامفتامین در شمال ویتنام، مجرم شناخته شد، سه نفر محکوم به حبس ابد و 10 نفر دیگر نیز به 7 تا 21 سال حبس در زندان محکوم شدند.

داداگاه عمومی "ها نام" در سایت خود توضیح داد: بازجویی ها حاکی از آن بود که 22 نفر از خوانده ها بارها با این باند معامله‌هایی داشته اند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، 4 نفر نیز روز جمعه در شمال شرقی ایالت "کائو بنگ"، برای معامله هروئین به اعدام محکوم شدند.

طبق قوانین سختگیرانه ای که برای موادمخدر در جهان وجود دارد، کسانی که 600 گرم هروئین و بیش از 20 کیلوگرم تریاک داشته باشند، به اعدام محکوم می شوند.

هروئین در ویتنام، یکی از موادمخدرهای پر متقاضی است اما جوان‌ها علاقه بیشتری به موادمخدر مصنوعی در مراسم و مهمانی خود دارند. در ماه سپتامبر در "هانوی"، هفت نفر بر اثر استفاده از مواد مخدر در جشنواره موزیک‌های الکترونیکی، جان خود را از دست دادند.

مقامات در تلاش‌اند تا از رشد موادمخدرمصنوعی همچون اکستازی، متامفتامین یا کراتین در میان جوانان جلوگیری کنند.

بسیاری از این موادمخدر مصنوعی موجود در ویتنام از طریق مرزهایی همچون تایلند، میانمار و لائوس که قوانین ضعیفی برای قاچاق و حمل موادمخدر دارند، وارد می شود.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون