نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/9/15      11:59:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:123


نسخه چاپی
تبریک نيروي انتظامي به دانشجویان
گروه ناجا ـ نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ایران با صدور پیامی فرا رسیدن 16 آذر ؛ روز دانشجو را تبريک گفت.


 

به گزارش پايگاه خبري پليس، در پیام  نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در گرامي داشت 16 آذر آمده است؛

16 آذر سال 1332 نمايانگر روح "استكبارستيزي،‌ استقلال‌خواهي، عدالت‌طلبي و آزادي‌خواهي" دانشجويان ايران در پرتو اسلام عزيز است.

شهيدان " احمد قندچي، مصطفي بزرگ نيا و شريعت رضوي" در اعتراض به دخالت هاي آمريکا و انگليس در امور ايران و سفر "ريچارد نيکسون" معاون رئيس جمهور وقت آمريکا به تهران، به همراه ديگر دانشجويان بپاخاستند و سينه خود را آماج گلوله هاي رژيم پهلوي قرار دادند تا سندي ديگر از روح استكبارستيزي،‌ استقلال‌خواهي، عدالت‌طلبي و آزادي‌خواهي فرزندان اين سرزمين را براي هميشه در تاريخ ثبت کنند.

اين روز بزرگ سرآغاز حرکتي ديگر در سير استکبار ستيزي دانشجويان بود که با پيروزي انقلاب اوج گرفت و در گرماگرم حوادث پس از انقلاب به بلوغ رسيد.

اين واقعه نمايه اي از رحمت الهي بود که فطرت عدالت خواه دانشجويان ايراني را شکوفا کرد و آن ها را بر ضد استکبار برانگيخت، جنبش و انقلابي كه از قلب آن چمران‌ها، باكري‌ها و ... بپا خاستند و فصل ماندگاري را از نقش دانشجويان در صيانت از دستاوردهاي انقلاب اسلامي در تاريخ اين مرز و بوم از خود بر جاي گذاشتند.

در اين پیام  با بيان اينکه شانزدهم آذر نماد  بارزي از نقش بي نظير دانشجويان ايران اسلامي در شناخت ريشه هاي استعمار و مبارزه صادقانه با مصاديق استکبار مي باشد، آمده است؛ استکبار ستيزي نه يک سليقه سياسي خاص و نه يک روش يا تاکتيک براي زماني معين، بلکه آرماني است واقعي، که الهام گرفته از مشي انبياء و ائمه اطهار (ع ) بوده و خير و سعادت دنيوي و اخروي يک ملّت را به همراه دارد و اين آرمان نه فقط در کلام بلکه لزوماً بايد در برنامه ريزي ها و هدف­گذاري هاي کلان کشور نمود و بروز داشته باشد و در این شرایط حساس تحریم های اقتصادی دشمن علیه کشور و التهاب آفرینی های روانی جبهه استکبار علیه نظام اسلامی،  دانشجویان  عزیز می توانند  چون همیشه در قامت مجاهدان "فی سبیل الله"  به صحنه آمده و به تقویت جبهه فکری، فرهنگی و علمی انقلاب اسلامی و اعتلای ایران عزیز بپردازند و در خط مقدم، دشمنان نظام و انقلاب را از رسیدن به اهداف خود نا امید و ناکام گذارند.

نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي دانشجو در اين پیام آورده است ؛ قطعا دانشجويان پاك سرشت ايران اسلامي، چون هميشه با پيروي از تدابير حضرت آيت الله امام خامنه اي عزيز ( مدظله العالی ) و تمسک به روحيه اسلامي، انقلابي و استکبار ستيزي، تمام تلاش خود را در راه جهاد علمي و عملي برای  سرافرازي روز افزون نظام مقدس جمهوري اسلامي به كار بسته و به حول و قوه الهي و با مدد از ارواح طيبه شهدا، سنگرهاي رشد و ترقي را يك به يك فتح خواهند کرد.


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون