نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/9/22      16:13:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:248


نسخه چاپی
افزايش 87 درصدي كشفيات مواد مخدر در اردبيل
گروه استان ها -اردبيل- رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان از افزايش 87 درصدي كشفيات مواد مخدر خبر داد و گفت: از ابتداي سال جاري 5 هزار و 703 سوداگر مرگ در عمليات هاي پليسي دستگير شده اند.
 
 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ "محمد خيرخواه بشر" در نشست خبری با نمايندگان خبرگزاري هاي فعال در استان اردبيل با قدرداني از حسن تعامل و ارتباط سازنده اصحاب رسانه با پلیس در اطلاع رساني هشدارهاي پليسي و آموزش های همگانی حوزه مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد، بيان داشت: مبارزه هدفمند با موادمخدر و ريشه كني بلاي خانمانسوز اعتياد مستلزم احساس مسئوليت جمعي، مشاركت اجتماعي و اقدام مؤثر و هدفمند در حوزه هاي فرهنگي و آموزشي است.

وي با تأكيد بر اينكه پليس مبارزه با مواد مخدر با حداكثر توان، تلاش جهادي و متعهدانه و بهره گيري حداكثري و هدفمند از امكانات و تجهيزات عرصه را بر فعاليت سوداگران مرگ تنگ كرده است، افزود: بهترين و اثربخش ترين شيوه مقابله با تبليغ و ترويج مواد مخدر، پيشگيري اجتماعي و آگاه سازي عمومي علي الخصوص قشر جوان جامعه از آسيب ها، تهديدات و خطرات مواد مخدر است.

این مقام انتظامی با اشاره به اجرای هدفمند و اثربخش طرح های مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر و سوداگران مرگ با محوریت پاک سازی نقاط آلوده و جرم خیز، برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان مواد مخدر و عناصر اصلی قاچاق مواد افیونی، گفت: در کنار مبارزه بی امان و قاطع با سوداگران مرگ، قطعاً اطلاع رساني هدفمند و توسعه آموزش هاي همگاني با تكيه بر ابزار رسانه، فضاي جامعه را سرشار از شور، نشاط و سر زندگي كرده و محيط اجتماعي سالمي را براي انجام اثربخش فعاليت ها در حوزه هاي مختلف فراهم مي كند.

سرهنگ‌ خيرخواه بشر به توفيقات پليس در مبارزه با سوداگران مرگ، گفت: از ابتداي سال جاري و در عمليات هاي مختلف پليسي یک تن و 552 كيلو انواع مواد مخدر كشف؛ كه در مقايسه با رقم كشفيات 828 كيلو و 193 گرمي مدت مشابه سال قبل افزايش 87 درصدي را نشان مي دهد.

وي با اشاره به اينكه در حوزه كشفيات تریاک128 درصد و حشیش 188 درصد افزايش داشته ايم؛ گفت: از ابتداي سال جاري 5 هزار و 703 قاچاقچي، سوداگر مرگ و معتاد دستگير و جمع آوري شده اند؛ كه اين رقم در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار دستگيرشدگان 3 هزار و 351 نفر است؛  افزايش 70 درصدي دارد.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان اردبيل از انهدام 28 باند تهيه و توزيع مواد مخدر از ابتداي سال جاري خبر داد و گفت:‌ طي اين مدت 325دستگاه خودروي مورد استفاده قاچاقچيان و سوداگران مرگ توقيف و به پاركينگ انتقال داده شده است.

سرهنگ خيرخواه بشر با بیان اینکه علیرغم پیگیری های مستمر و هدفمند مسئولان استانی هنوز مرکز بازپروری معتادان مستند به ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر در استان اردبیل وجود ندارد؛ اظهار داشت: دفتر مشاوره و پیشگیری از اعتیاد و نمایشگاه آگاه سازی از تهدیدات و آسیب های مواد مخدر در مجموعه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل راه اندازی و آماده خدمات رسانی و بازدید اقشار مختلف خصوصاً دانش آموزان و دانشجویان است.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر استان اردبيل تصریح کرد: کارشناسان انتظامی با جدیت برنامه های آگاه سازی و آموزشی در حوزه پیشگیری و مقابله با اعتیاد را پیگیری می کنند؛ تا بیش از پیش در مسیر مصون سازی جامعه از آسیب ها و تهدیدات مواد مخدر اقدام شود.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون