نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/9/24      13:19:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:163


نسخه چاپی
کاهش 28 درصدی تعداد جان باختگان حوادث رانندگی در خراسان شمالی
گروه استان ها- خراسان شمالی- فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تصادفات فوتی 22 درصد کاهش داشته از کاهش 28 درصدی تعداد جان باختگان حوادث رانندگی در این استان خبر داد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "علیرضا مظاهری" در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع آغاز طرح زمستانه سال 97 با گرامی داشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح جاده های استان 126 فقره تصادف فوتی به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 21 درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه متوفیان جاده ای نیز با کاهش 28 درصدی مواجه هستیم، افزود: در سال گذشته 205 نفر بر اثر تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده اند که با بررسی های به عمل آمده از ابتدای سال جاری تاکنون این رقم به 149 نفر کاهش است.

این مقام ارشد انتظامی در استان ادامه داد: در حوزه درون شهری نیز از ابتدای سال جاری تاکنون 30 فقره تصادف فوتی به وقوع پیوسته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد کاهش داشته است.

سردار مظاهری همچنین از کاهش 27 درصدی متوفیان در حوادث رانندگی درون شهری نیز خبر داد و گفت: در سال گذشته تعداد 41 نفر بر اثر تصادفات در حوزه درون شهری جان خود را از دست داده اند که با اقدامات خوبی که در راستای کاهش تلفات حوادث رانندگی انجام شده این رقم به 30 نفر کاهش یافته و تعداد 11 نفر نیز کمتر کشته شده اند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون تصادفات فوتی هم در حوزه درون شهری و هم در حوزه برون شهری 22 درصد کاهش داشته، گفت: در طول این مدت متوفیان حوادث رانندگی هم در حوزه درون شهری و هم در حوزه برون شهری 28 درصد کاهش داشته است.تعداد 333 نفر در طول اجرای این طرح هم در حوزه پلیس راه و هم در حوزه پلیس راهور بکارگیری شده اند، خاطر نشان کرد: تمام تلاش پلیس و سایر دستگاه های امدادی، خدمت رسانی مطلوب به مردم عزیز و مسافران گرامی است و امیدواریم در طول اجرای این طرح با تمهیداتی که اندیشیده شده است مشکل خاص و حادثه تلخی را در پیش نداشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در پایان به رانندگان عزیز نیز توصیه کرد، حتما قبل از ورود به محورهای مواصلاتی و خصوصا آغاز سفر از وضعیت راه ها اطلاع داشته باشند و استفاده از تجهیزات ایمنی را همواره مد نظر قرار دهند تا ان شاءلله شاهد وقوع حوادث تلخ و دلخراش نباشیم.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون