نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/11      11:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:185


نسخه چاپی
انهدام باند سارقان لوازم داخل خودرو با بیش از 150 فقره سرقت
گروه استان ها – تهران بزرگ- رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری 3 سارق حرفه ای لوازم و محتویات داخل خودرو با بیش از 150 فقره سرقت خبر داد .

 

سرهنگ "بهزاد اختیاری"، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در بیست و هفتم آبان ماه سال جاری پرونده اي با موضوع سرقت لوازم و محتويات داخل خودرو از طريق کلانتري 128 تهران نو به پايگاه ششم پليس آگاهي ارجاع شد که مال باخته پس از حضور در پایگاه ششم آگاهی به کارآگاهان، گفت: از داخل خودرو شخصی ام مدارک هويتي، گوشي تلفن همراه و عابر بانک حاوی رمز سرقت شده است.

وی بیان داشت: کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی تراکنش مالی متعلق به حساب مال باخته، به دست می آورند که زن  و مردی با مراجعه به مغازه گوشی فروشی در خیابان جمهوری اقدام به خرید تلفن همراه به مبلغ 13 میلیون تومان کرده اند که در ادامه با انجام اقدامات پلیسی این خانم جوان به نام "ش." شناسایی شد .

سرهنگ اختیاری تصریح کرد: در تحقیقات از این زن جوان، وی در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان کرد که به تازگی با فردی به نام "الف . س" (36 ساله) آشنا شده که با فرد موصوف به مغازه مراجعه و گوشی تلفن همراه را به عنوان هدیه با کارت عابربانکی که متعلق به وی بوده، خریداری کرده است.

این مقام انتظامی گفت: با معرفی "الف. س" بلافاصله وی به عنوان یکی از سارقان حرفه ای لوازم داخل خودرو مورد شناسایی قرار گرفت و به دنبال آن مخفیگاهش در جنوب شرق تهران شناسایی شد و ماموران موفق شدند با هماهنگی مقام قضائی،  وی را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کنند .

سرهنگ اختیاری با اشاره به انجام بازجویی از متهم دوم، ادامه داد: سارق که در تحقیقات اولیه منکر هرگونه سرقت شد اما در ادامه تحقیقات و با ارائه تصاویر مستند و دلایل غیر قابل انکار به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی صراحتا به 150 فقره سرقت داخل خودرو با همکاری یکی از دوستانش به نام "ی . م " اعتراف کرد .

وی افزود: با شناسایی دومین عضو گروه، وی نیز در مخفیگاهش در خيابان محبوب مجاز دستگير و به ارتکاب 150 فقره سرقت لوازم و محتويات داخل خودرو به همراه متهم اول در مناطق پیروزی ، نیروی هوای ، تهرانپارس ، افسریه ، مشیریه و ... اعتراف کرد .

این مقام مسئول افزود: در ادامه رسیدگی به پرونده و با شناسایی خریدار اموال مسروقه به نام "س.  م" در منطقه نازي آباد ، این شخص نیز دستگیر و در بازرسی از منزلش مقادیر قابل توجهی از انواع اموال مسروقه و محتویات داخل خودرو کشف شد .

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر، گفت : با اعتراف صریح متهمان به بیش از 150 فقره سرقت در مناطق جنوب شرق تهران و با بررسی پرونده های مطروحه با موضوع سرقت لوازم داخل خودرو در این مناطق تاکنون بیش از 130 تن از مال باختگان شناسايي ، دعوت و اقدامات قانوني جهت احقاق حقوق آنها انجام شده و اين روند کماکان ادامه دارد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون