نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/12      14:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:442


نسخه چاپی
دستگيري عامل انتشار كليپ علیه ناجا درفضاي مجازي
گروه استان ها – لرستان – فرمانده انتظامي بروجرد از دستگيري عامل انتشار كليپ عليه ناجا درفضاي مجازي خبرداد.
 

در پی انتشار فيلمی در فضاي مجازي مبني بر ضرب و شتم یکی از شهروندان توسط ماموران كلانتري13 شهرستان؛ سرهنگ "پور غلامحسين" در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر، اظهارداشت: هفتم دی ماه، ماموران این کلانتری از طریق منابع اطلاعاتی مطلع شدند فردي به هويت معلوم اهل و ساکن بروجرد علاوه بر قاچاق انواع سلاح جنگی انفرادی و مشروبات الکلی از شهرستان های مرزی غرب کشور به داخل شهرستان بروجرد؛ یک گروه تلگرامي به نام "معترض" تشکيل داده و قصد تحرکاتی در راهپیمایی حماسه 9 دي عليه نظام دارد که موضوع در دستور كار پليس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان  بروجرد ادامه داد: بلافاصله تیمی از ماموران مجرب، تحقیقات خود را برای صحت و سقم موضوع آغاز و پس از اطمينان از صحت خبر و شناسایی منزل متهم، ضمن هماهنگی با مقام قضائی و اخذ مجوز مربوطه به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: بلافاصله دو اکيپ از كلانتري محل به منظور بررسي موضوع وارد منزل متهم شدند و در بازرسي از محل مقاديري مشروبات الكلي کشف و در این رابطه يك نفر را دستگير كه با مقاومت شخصي به هويت معلوم كه خود را مالک منزل معرفي كرده بود، مواجه شدند.

سرهنگ پور غلامحسين ادامه داد: شخص خاطي (مالک منزل) ضمن تهديد ماموران با برهم زدن جو عمومي عليه پليس قصد فراري دادن متهم اصلي از پشت بام ساختمان را داشت كه با هوشياري ماموران ناكام ماند.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: هنگامی که ماموران قصد انتقال متهم اصلي به کلانتري را داشتند، فرد ياد شده با جنجال و هياهو و فحاشي به مسئولان نظام مانع ادامه روند انتقال متهم اصلي به کلانتري شده که ماموران ناچار شدند وي را به اتهام فحاشي و اخلال در كار پليس و نظم عمومي دستگير و به کلانتري  منتقل کنند.

وی گفت: متهم مجدداً در كلانتري با فحاشي، هتک حرمت و افتراء به ماموران قصد فرار داشت كه ماموران مانع از فرار وي شدند، متهم مزبور هنگامی که خود را در تنگنا ديد، ضمن خود زني از ناحيه سر و صورت، اقدام به زخمی کردن خود نمود؛ برهمین اساس ماموران انتظامي در راستاي حقوق شهروندي بلافاصله ضمن تماس با اورژانس، همزمان قاضي كشيك را مطلع كرده و فرد مجروح را تحت مداواي اوليه قرار دادند.

این مقام انتظامی ادامه داد:  قاضي کشيک پرونده در کلانتري حاضر و پس از تفهيم اتهام و محرز شدن جرم" فحاشي و تمرد نسبت به ماموران"، با قرار 40 ميليون تومانی، متهم روانه زندان می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان بروجرد خاطرنشان کرد: متهم قبل از اعزام به زندان، در بيمارستان امام خميني (ره) بروجرد تحت مداوا قرار مي گيرد و هنگامی که در بيمارستان بستگان وي براي عيادت بر بالين فرد خاطي حاضر شده بودند، فردي ناشناس از بين آنها به صورت پنهاني و به دور از چشم ماموران با گوشي موبايل اقدام به فيلمبرداري مي کند كه متهم جراحات وارده به صورتش را با بيان اخبار تحريك كننده و كذب عليه رئيس و ماموران کلانتري 13 به پليس نسبت می دهد.

سرهنگ پور غلامحسين با بیان اینکه از سوی همدست متهم، کليپي در فضاي مجازي( برنامه اينستاگرام) پخش شد كه مورد بهره برداري گروهک هاي معاند نظام قرار گرفت، تصریح کرد: پس از پخش فيلم در فضاي مجازي، كاركنان پليس فتا با انجام اقدامات تخصصی و فنی موفق شدند عامل انتشار دهنده کلیپ را شناسایی و پس از اخذ مجوز قضائی، وی را دستگير و به همراه پرونده تحويل مقام قضائي بدهند كه از آن طريق با قرار 60 ميليون تومان وثيقه، روانه زندان  شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون