نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/17      13:18:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:205


نسخه چاپی
تلاش پلیس برای تامین تجهیزات نوین کنترلی یگان حفاظت محیط زیست
گروه ناجا - جانشین پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت حفظ و صیانت از محیط زیست، گفت: با تشکیل یگان حفاظت محیط زیست؛ پلیس، محیط بانان را در حفاظت از محیط زیست همراهی می کند.

 

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس سردار "حمید عطایی" در نشست فرماندهان یگان حفاظت محیط زیست و معاونت حفاظت اماکن و شخصیت های پلیس پیشگیری ناجا با برشمردن شاخص‌های اساسی عملکرد یگان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: بررسی‌های تطبیقی نشان‌دهنده آن است که این یگان، نسبت به سال گذشته، بهبود عملکرد خوبی داشته است و این تلاش، شایسته تقدیر است، اما هنوز جای کار بسیاری نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه محیط بانان در زمره ضابطان خاص دستگاه قضائی به شمار می‌روند و در عین حال حوزه اختیارات و حمایت‌های ویژه خود را  دارند، تصریح کرد: اقدامات لازم برای معرفی محیط بانان به جامعه به عنوان ضابطان خاص دستگاه قضائی از طریق رسانه در حال انجام است.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به ضرورت تجهیز محیط بانان به فناوری های نوین گفت: در این حوزه نباید به تجهیزات انسان محور اتکا کنیم؛ بلکه استفاده از تجهیزات و فناوری های نوین اجتناب ناپذیر است و دستگاه های حفاظت شونده، مسئولیت تامین اعتبار لازم برای تخصیص تجهیزات مورد نیاز را دارند.

سردار عطایی با بیان اینکه برخی از این تجهیزات در داخل تولید نمی شود، گفت: خرید برخی از این تجهیزات نیازمند ارز است و یا قیمت نهایی آن بالاست که نیروی انتظامی با حمایت ستاد کل نیروهای مسلح در تامین و تهیه آن به یگان ها کمک می کند تا آنها از این تجهیزات برخوردار باشند.

وی در ادامه استفاده از یافته های علمی که از طریق مرکز تحقیقات پلیس برای رفع موانع و مشکلات ماموریت یگان حفاظت ارائه می شود، اشاره کرد و افزود: مطالعات لازم در راستای بهبود ماموریتی یگان ها انجام شده و نتایج حاصله در اختیار صنایع دفاعی کشور برای دستیابی به تجهیزات نوین حفاظتی صورت می گیرد.

جانشین پلیس پیشگیری ناجا همچنین نیاز یگان های حفاظت به تجهیزات کنترل هوایی را اساسی دانست و افزود: برای پایش تصویری این یگان ها استفاده از پهپاد و هلی شات ضرورت دارد و باید مجوز استفاده از این تجهیزات نیز صادر شود و ناجا پیگیر اخذ مجوز برای بهره مندی این تجهیزات در این یگان ها می باشد.

این مقام انتظامی با اظهار تاسف از اتفاقات ناگواری که پیش از این برای محیط بانان رخ داده است، خاطرنشان کرد: این وقایع دلخراش، علل متعددی دارد که از جمله آن می‌توان به پایین بودن نسبی میزان آموزش‌های نظری و عملی در زمینه آشنایی با قوانین و موارد مجاز به کارگیری سلاح و همچنین تمرینات حرفه ای و هدفمند تیراندازی اشاره کرد.

سردار عطایی تاکید کرد: بدیهی است که رخدادهای منفی گذشته برای محیط بانان باعث کاهش انگیزه آنان در انجام ماموریت ها و همچنین کاهش شدید بازده فعالیت آنان شده است و باید با اقدامات جدی، پرسرعت و با برنامه ریزی دقیق نسبت به ترمیم این روحیه و ارتقاء بازده کاری اقدام کنیم.

سردار عطایی در ادامه خاطرنشان کرد: محیط بانان برای حفاظت از محیط زیست که همه ما به آن نیازمند هستیم تلاش شبانه روزی دارند و به تنهایی قادر نیستند که این وظیفه خطیر را انجام دهند لازم است همه مردم در این امر مهم به خادمین خود در این عرصه کمک کنند و پلیس نیز با تمام توان در کنار این عزیزان قرار دارد.

وی در پایان تاکید کرد: پیگیری های لازم برای ‌بهره مندی محیط بانان از بسته های حمایتی مربوط به شاغلین نیروهای مسلح کشور در حال انجام است تا آنها بتوانند در مواقع ضروری از این حمایت‌ها استفاده کنند.#

 


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون