نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/17      15:30:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:222


نسخه چاپی
حفظ آثار باقی مانده از دفاع مقدس، از اولویت های ما است/ لزوم انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان
گروه ناجا-فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از وظایف نیرو‌های مسلح و به‌خصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوانان است، گفت:حفظ مکان‌های با ارزش باقی‌مانده از دفاع مقدس از اولویت‌های ما باشد.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "حسین اشتری" در حاشیه بازدید از نمایشگاه ۴۰ سال ایستادگی و پیشرفت در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه دفاع مقدس با آن همه ویژگی‌های خاص جزء یکی از مقاطع با ارزش کشور ما است، اظهارداشت: یکی از وظایف نیرو‌های مسلح و به‌خصوص بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوانان است.

وی ادامه داد: خوشبختانه گام‌های خوبی در سال‌های اخیر برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس برداشته شده که جا دارد در این جا از مسئولان مربوطه تشکر ‌کنم.

سردار اشتری با بیان اینکه در مجموعه ناجا ۲۰ هزار جانباز و 2 هزار و ۱۰۰ آزاده حضور دارند، افزود: نیروی انتظامی ۱۳ هزار شهید تقدیم نظام کرد که از این تعداد 8 هزار نفر در دوران دفاع مقدس شهید شدند ومابقی مربوط به دفاع از مرزها و نیز برقراری امنیت در شهرها به شهادت رسیده اند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه کمیته‌های انقلاب اسلامی، شهربانی و ژاندارمری نقش فعالی در دفاع مقدس داشتند، خاطرنشان کرد: امروز باید به خاطرات شهدا و رزمندگان بپردازیم، حفظ مکان‌های با ارزش باقی‌مانده از دفاع مقدس از اولویت‌های ما باشد.

وی گفت: دفاع مقدس یک تابلوی بسیار زیباست که هرچقدر به آن نزدیک می‌شویم، بیشتر به زوایای مختلف و زیبایی‌های آن پی می‌بریم.

سردار اشتری در پایان گفت: به همکاران خودم در نیرو‌های مسلح، مردم عزیز و جوانان کشور توصیه می‌کنم هر چقدر می‌توانند مطالعات و تحقیقات خود را در خصوص دفاع مقدس بیشتر کنند؛ زیرا دفاع مقدس موجب آبرومندی، سربلندی و افتخار نسل‌های آینده است.

گفتنی است، در حاشیه این نمایشگاه؛ نسخه اندروید نرم افزار پلاک و روزشمار هشت سال دفاع مقدس و همچنین فیلم مستند تخریبچی با موضوع زندگی‌نامه شهید مدافع حرم "محمدحسین بشیری" به کارگردانی "حامد شادابی" ۲ محصول فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان و نیز ۲ کتاب صوتی با موضوع نوجوانی به نام "احمد آتش‌دست" که در زمان تبعید رهبر انقلاب به ایرانشهر در کنار ایشان بوده و در دوران دفاع مقدس نیز داوطلبانه در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافته و به شهادت رسید و همچنین کتاب گردان ۴۰۹ توسط فرمانده ناجا رونمایی شد. *


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون