نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/18      15:23:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:250


نسخه چاپی
سربازی؛ مشوقی برای ادامه تحصیل استاد دانشگاه
گروه ناجا- دکتر "زین العابدین امینی" از فرماندهان به عنوان مشوقان خوبی که می توانند مسیر زندگی سربازان را تغییر دهند، یاد کرد و گفت: یکی از فرماندهانم انگیزه ای در من برای ادامه تحصیل ایجاد کرد به گونه ای که موجب شد تا در مقطع دکتری درس بخوانم.
 

 "زین العابدین امینی" متولد 1356 فارغ التحصیل مقطع دکتری و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی است و در سال های گذشته دوران خدمت سربازی را تجربه کرده و از سال 1387 در کنار تدریس، با یگان های مختلف ناجا نیز همکاری دارد.

دکتر امینی یکی از افراد موفق جامعه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس درباره دوران خدمت سربازی خود، اظهارداشت: در سال 1377 با مدرک لیسانس برای انجام خدمت سربازی در نیروی سپاه پاسداران پذیرش شدم و دو ماه دوره آموزشی را در پادگان شهید منتظری کرمانشاه سپری کردم و پس از آن نیز در معاونت صنعتی جهاد خودکفایی سپاه، در امور مرتبط با رشته تحصیلی، خدمت سربازی خود را ادامه دادم و خاطرات خیلی خوبی از آن دوران دارم.

این عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص تاثیر خدمت سربازی بر زندگی اجتماعی خود، گفت: قبل از خدمت سربازی تا حدی در انجام کارهایم وسواس داشتم؛ اما در سربازی خیلی از کارها از اختیار فرد خارج است و سرباز خود را با زندگی در شرایط موجود سازگار می کند؛ حداقل تاثیر سربازی بر رفتارهای شخصی من، برطرف شدن وسواس بود.

امینی با بیان اینکه اساس نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر عدالت است و می طلبد فرماندهان نیروهای مسلح با سربازان همانند فرزندان خود رفتار کنند، افزود: فرماندهان می توانند مشوق خوبی برای سربازان در زمینه ادامه تحصیل و ارتقاء دانش آنان باشند که این موضوع برای من اتفاق افتاد؛ هنگام خدمت سربازی یکی از فرماندهانم انگیزه ای در من برای ادامه تحصیل ایجاد کرد و اجازه مطالعه در حین خدمت برایم فراهم شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی موضوع سرباز و خدمت سربازی را یک بحث کاملا تخصصی دانست و ادامه داد: قبلا نگاه سنتی به این موضوع وجود داشت، اما در سال های اخیر با تشکیل اتاق های فکر در سازمان وظیفه عمومی ناجا و ستاد کل نیروهای مسلح، ایجاد پایگاه فرهنگی سرباز، برگزاری مسابقات و جشنواره های فرهنگی و ورزشی سربازان اقدامات خوبی در زمینه ارتقاء فرهنگ سربازی صورت گرفت؛ امید است ارائه این خدمات فرهنگی به سربازان علاوه بر ایجاد انگیزه، مقطعی نبوده و تداوم داشته باشد.

امینی خاطرنشان کرد: سربازان در تامین و ایجاد امنیت نقش بی بدیل و انکار ناپذیری دارند که شایسته است اهمیت حضور آنها در این امر به نحو شایسته ای اطلاع رسانی شود تا  جامعه نسبت به این امر دیدگاه مثبت پیدا کند.

وی بر بکارگیری سربازان متناسب با تخصص و رشته تحصیلی شان اشاره و بیان کرد: اگر سربازان متناسب با تخصص شان به کار گیری شوند، علاوه بر کسب تجربه، بهره وری از پتانسیل جوانان نیز در دوران خدمت سربازی بیشتر می شود؛ در همین راستا بنیاد ملی نخبگان با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح با ارائه پروژه تحقیقاتی به فارغ التحصیلان دانشگاهی، از استعدادها و توانایی آنان در زمینه تقویت بنیه علمی و دفاعی کشور بهره مند می شود و در صورت تایید پروژه، کسر خدمت به سربازان تعلق می گیرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد با اشاره به خاطره های خود در دوران سربازی، گفت: در دوران آموزشی، فرمانده سختگیری داشتیم، پس از پایان دوره هنگام خداحافظی، وی ضمن حلالیت طلبیدن، هدف از سختگیری ها را مقابله با سختی ها و افزایش آستانه تحمل، تمرین زندگی با حداقل امکانات، گسترش و تقویت ارتباط با دیگران ، بردباری در برخورد با دیگران، افزایش حس مسئولیت پذیری، نظم پذیر بودن و... عنوان می کرد.*


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون