نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/19      9:49:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:320


نسخه چاپی
نشست فرماندهان مرزبانی ایران و جمهوری آذربایجان در بیله سوار
گروه ناجا_فرمانده مرزبانی ناجا از برگزاری نشست دو کشور ایران و آذربایجان در بیله سوار خبر داد و گفت در این نشست همه فرماندهان مرزبانی میدانی دو کشور حضور خواهند داشت.


به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار "قاسم رضایی" در بدو ورود به شهرستان "پارس آباد" مغان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان دارای دین، مذهب ، زبان و جغرافیای مرزی مشترک با بیش از 750 کیلومتر مرز آبی و خشکی هستند که به لحاظ همکاری ها و روابط خوب، یکی از امن ترین سرحدات کشور ما به شمار می آید.

وی افزود:در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در طول نوار مرزهای ایران و آذربایجان وجود ندارد و امنیت پایدار در مرزها حاکم است.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به روابط مطلوب مرزبانان دو کشور، گفت: در سایه این روابط و همکاری ها، مرزهای دو کشور به مرزهای دوستی تبدیل شده است.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: براساس توافق فرماندهان مرزبانی ایران و جمهوری آذربایجان، مقرر شد برای اولین بار آیین لحظه تحویل سال نو با حضور مرزبانان دو کشور در یکی از نقاط صفر مرزی برگزار شود که برپایی چنین مراسمی می تواند در تعمیق روابط دو کشور و ارتقای امنیت مرزها تاثیر گذار باشد.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر حفظ امنیت و ارتقای آن در طول نوار مرزی مشترک، گفت:  بین دو ملت ایران و آذربایجان، علایق و اشتراکات فراوانی در زمینه های مختلف فرهنگی، آداب و رسوم و اعتقادی وجود دارد که این امردر ایجاد و حفظ امنیت مرزها و تحکیم روابط مرزی تاثیر زیادی دارد.

سردار رضایی در خاتمه از برگزاری نشست دو کشور ایران و آذربایجان در بیله سوار خبر داد و گفت: در این نشست همه فرماندهان مرزبانی میدانی دو کشور حضور خواهند داشت.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون