نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/19      14:16:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:240


نسخه چاپی
برگزاری مراسم تحویل سال نو در نقطه صفر مرزی ایران و آذربایجان
گروه ناجا_ فرمانده مرزبانی ناجا در نشست مشترک مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، گفت: در این نشست براساس توافق منطقه ای مقرر شد، جشن تحویل سال نو را به صورت مشترک در مرز دو کشور برگزار کنیم.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار " قاسم رضایی" در نشست مشترک مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان که در منطقه مرزی بیله سوار برگزار شد، گفت: در مرز 759 کیلومتری مشترک با کشور آذربایجان طی تفاهم نامه های منعقد شده، قدم های مثبتی در راستای تحکیم روابط مرزبانان توسط فرماندهان مرزی دو کشور تا آخرین رده  پاسگاه ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: ما به دنبال تحکیم روح همکاری و مهربانی در امتداد نوار مرزی دو کشور هستیم، مدیریت مطلوب نوار مرزی مشترک نقطه آغازین توافقات صورت گرفته در باکو بود که این نشست در راستای ارتباط دهی میان مرزنشینان، تعاملات مطلوب و رضایت آنها برگزار شده است.

فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه اجرای عملیات و تعامل مشترک از راهبرد های ما در آینده خواهد بود، گفت:  در این نشست براساس توافق منطقه ای مقرر شد، جشن تحویل سال نو را به صورت مشترک در مرز دو کشور برگزار کنیم.

رضایی افزود: سران طوایف و  مرزنشینان دو کشور در مرز، کنار هم سنت دیرینه سال نو را جشن گرفته و مرزبانان هر دو کشور بر تحکیم روح برادری تاکید خواهند کرد که ان شاءلله شاهد امنیت کامل و پایدار در مرز های مشترک باشیم.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به برگزاری جشن سال نو مشترک، گفت: ملت های جهان قضاوت کنند کشوری که بین مرز خود با کشور همسایه دیوار می کشد و همسایه اش را کنار می زند و قطع دوستی می کند، استکبار جهانی است؛ از سوی دیگر، تحکیم برادری و ارتقاء تعاملات بین دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان نقطه مقابل حرکت سخیف استکبار جهانی است.

سپهبد" الچین قلی اف" فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان در این نشست با بیان اینکه روابط ایران و جمهوری آذربایجان نمونه است، گفت: خیلی خوشحال هستم که در مرزهای مشترک دو کشور دوستی و برادری حاکم است؛ پیام این نشست به معنای آن است که درصدد هستیم روح همکاری و برادری به تمامی مرزبانان دو کشور انعکاس یابد .

فرمانده مرزبانی جمهوری آذربایجان، روابط مرزبانی دو کشور را در بالاترین سطح عنوان و بیان کرد: اثرات این روابط در حوزه های اقتصاد و سیاست نیز تاثیر گذار است که در سایه ارتقاء این تعاملات، افزایش تردد از گمرکات را شاهد هستیم؛ مناسبت ها و روابط حسنه میان دو کشور همچون آئینه ای است که صمیمیت دو کشور را نشان می دهد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون