نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/20      11:29:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:159


نسخه چاپی
جامعه ايراني در افق چشم انداز 20 ساله کشور
گروه ناجا - فرمانده درياباني استان بوشهر در یادداشتی، ویژگی های جامعه ايراني در سند چشم انداز 20 ساله کشور را تشریح کرد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، "ولي اله رضايي نژاد" درباره  جایگاه سند چشم انداز جمهوري اسلامي ايران در افق 1404 هجري شمسي آورده است؛  با اتکال به قدرت لايزال الهي، در پرتو ايمان و عزم ملي، کوشش برنامه ريزي شده و مدبرانه  همگانی و در مسير تحقق آرمان ها و اصول قانون اساسي، در چشم انداز بيست ساله ايران کشوري است؛ "توسعه يافته با جايگاه اول اقتصادي، علمي و فناوري در سطح منطقه، با هويت اسلامي و انقلابي، الهام بخش در جهان اسلام و با تعامل سازنده و موثر در روابط بين الملل " و جامعه ايراني در افق اين سند  چشم انداز ،چنين ويژگي هايي را خواهد داشت:

1-توسعه يافته  متناسب با مقتضيات فرهنگي، جغرافيايي و تاريخي خود و متکي بر اصول اخلاقي و ارزش هاي ملي و انقلابي، با تاکيد بر مردم سالاري ديني، عدالت اجتماعي، آزادي هاي مشروع، حفظ کرامت و حقوق انسان ها و بهرمند از امنيت اجتماعي و قضايي.

2- برخوردار از دانش پيشرفته، توانا در توليد و فن آوري، متکي بر سهم برتر منابع انساني و سرمايه اجتماعي و توليد ملي.

3-امن، مستقل و مقتدر با سامان دفاعي مبتني بر بازدارندگي همه جانبه و پيوستگي مردم و حکومت.

4-برخوردار از سلامت، رفاه، امنيت غذايي، تامين اجتماعي، فرصت هاي برابر، توزيع مناسب درآمد، نهاد مستحکم خانواده، به دور از فقر، فساد ، تبعيض بهرمند از محيط زيست مطلوب.

5- فعال، مسئوليت پذير، ايثارگر، رضايت مند، انضباط، برخوردار از وجدان کاري، روحيه تعاون و سازگاري اجتماعي، متعهد به انقلاب و نظام اسلامي و شکوفايي ايران و مفتخر به ايراني بودن.

6-دست يافته به جايگاه اول اقتصادي، علم و فناوري در سطح منطقه آسياي جنوب غربي(شامل آسياي ميانه،قفقاز، خاور ميانه و کشور هاي همسايه) با تاکيد بر جنبش نرم افزاري و توليد علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادي، ارتقاي نسبي درآمد سرانه و رسيدن به اشتغال کامل.

7-الهام بخش، فعال و موثر در جهان اسلام با تحکيم الگوي مردم سالاري ديني، توسعه کارآمد، جامعه اخلاقي، نو انديشي و پويايي فکري و اجتماعي، تاثير گذار بر همگرايي اسلامي و منطقه اي بر اساس تعاليم اسلامي و انديشه هاي امام خميني (ره) داراي تعامل سازنده و موثر با جهان بر اساس اصول عزت، حکمت و مصلحت.

در تدوين و تصويب برنامه هاي توسعه و بودجه هاي ساليانه، اين نکته مورد توجه قرار مي گيرد که شاخصه هاي کمي کلان از قبيل؛ نرخ سرمايه گذاري، درآمد سرآنه، توليد ناخالص ملي، نرخ اشتغال و تورم، کاهش فاصله درآمد ميان دهک هاي بالا و پايين جامعه، رشد فرهنگ و آموزش و پژوهش و توانايي هاي دفاعي و امنيتي، بايد متناسب با سياست هاي توسعه و اهداف و الزامات چشم انداز، تنظيم و تعيين و اين سياست ها و هدف ها به صورت کامل مراعات و اجرایی شود.

 ادامه دارد...

سرتيپ دوم پاسدار "ولي اله رضايي نژاد"؛ فرمانده درياباني استان بوشهر


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون