نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/20      15:5:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:255


نسخه چاپی
کلاهبرداري 15 ميلياردي از شرکت هاي بيمه
گروه استان ها - آذربایجان غربی – فرمانده انتظامی استان از انهدام يک باند کلاهبرداري خبر داد و گفت: اعضاء اين باند 7 نفره از طريق تصادفات ساختگي 15 ميليارد ريال از برخي شرکت هاي بيمه کلاهبرداري کرده اند.

سردار "مسعود خرم نیا"در گفت و گو با خبرنگار پايگاه خبري پليس، اظهارداشت: در پي کسب خبري با موضوع تصادف ساختگي و کلاهبرداري از برخي شرکت هاي بيمه، با توجه به حساسيت موضوع پرونده به صورت ويژه در دستور کار کارآگاهان پليس آگاهي استان قرار گرفت.

وي افزود: پس از انجام تحقيقات فنی و پلیسی و با هماهنگي قضائي يکي از متهمان اصلی با چندین فقره سابقه کيفري شناسايي و در شهرستان "مهاباد"دستگير شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد:در تحقيقات صورت گرفته، متهم صراحتاً به همدستی اشخاص ديگري که اقدام به صحنه سازي تصادف و اخذ ديه از برخي شرکت هاي بيمه می کردند، اعتراف کرد.

سردار "خرم نیا" یادآور شد: با هدايت متهم، نسبت به شناسايي ساير همدستان وي اقدام و طي یک عمليات غافلگيرانه، تعدادی از کلاهبرداران و کارگردانان صحنه تصادفات ساختگی شناسايي و دستگير شدند.

وي با بيان اينکه متهمان به 70 فقره تصادف ساختگي در شهرستان های ارومیه، نقده و مهاباد اعتراف کرده اند، تصریح کرد: موضوع بلافاصله به شرکت هاي بيمه اعلام تا از پرداخت وجه به زيان ديدگان خودداري و در اسرع وقت اقدام به طرح شکايت نمايند.

فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی در پایان ضمن اینکه مبلغ کلاهبرداري را 15 ميليارد ريال ارزيابي کرد، خاطر نشان شد: در این راستا 40 متهم دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی به مقامات قضائی معرفی شدند.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون