نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/22      13:41:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:386


نسخه چاپی
عفو و گذشت از آموزه های فرهنگ جوانمردی است
گروه استان ها-قم-معاون فرهنگی قوه قضائیه، عفو و گذشت را جزء آموزه های فرهنگ جوانمردی دانست و گفت: بایستی مراقب باشیم فرهنگ گذشت را از دست ندهیم.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین "هادی صادقی" در همایش تقدیر از فعالان حوزه صبر که با هدف ترویج صلح، بخشش و رضایت در استان برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین کار و تلاش شوراهای حل اختلاف، اصلاح بین مردم بوده و آمار پرونده های منجر به صلح نیز خوب است البته به این آمار قانع نیستیم و باید افزایش یابد.

معاون فرهنگی قوه قضائیه، عفو و گذشت را جزء آموزه های فرهنگ جوانمردی دانست و تصریح کرد: فرهنگ گذشت در اسلام و ایران سابقه ای طولانی داشته و ایرانیان از دیرباز معروف به مهربانی، گذشت، جوانمردی و بخشش بوده اند.

وی با تاکید بر اینکه بایستی مراقب باشیم فرهنگ گذشت را از دست ندهیم، خاطرنشان کرد: آموزه های اسلام با اخلاق ایرانی سازگار است و به همین دلیل ایرانیان پیش از همه با فرهنگ اهل بیت(ع) مانوس شدند.

معاون فرهنگی قوه قضائیه افزود: مهار خشم از واجبات است که رعایت نکردن این مسئله منجر به زیان ما شده و جامعه انسجام خود را از دست می دهد.

وی به آثار صبر و گذشت اشاره و بیان کرد: بین مردم صلح و سازش ایجاد کنیم تا گذشت کنند به شرطی که طرف مقابل حاضر به توبه و اصلاح رفتارهای خود باشد در این زمینه حساب گردنکشانی که اگر در حقشان گذشت شود دوباره به دیگران ظلم می کنند جداست؛ رعایت بخشش و گذشت برای افراد عادی است و مسائل مربوط به گردنکشان سیاسی و اقتصادی که روز به روز ظلم ها را توسعه می دهند، باید پیگیری شده تا ادب شوند.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی با اشاره به اینکه هیچ عملی بین مستحبات از اصلاح بین مردم بالاتر نیست، تاکید کرد: سالانه بیش از 800 هزار پرونده قضائی توسط شوراهای حل اختلاف منجر به صلح و سازش می شود.

معاون فرهنگی قوه قضائیه گفت: شجاعت، مهربانی، اقتدار و صبر از ویژگی های دستگاه قضائی نمونه است و این دستگاه با بزرگان سیاسی خلافکار و بزرگان اقتصادی که فساد فی الارض کرده اند، برخورد کرده و با ضعیفان مهربانی می کند.

گفتنی است، این همایش با حضور "احمد امیرآبادی" نماینده مردم قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، استاندار، رئیس ستاد ملی صبر، رئیس کل دادگستری استان، جانشین فرماندهی انتظامی استان، رئیس پلیس امنیت عمومی و معاون اجتماعی این فرماندهی، فرماندار، ائمه جمعه و خیرین صلح و سازش برگزار و در پايان از فعالان عرصه  صلح و سازش از جمله سرهنگ "پیام کاویانی" رئیس پلیس امنیت عمومی و سرهنگ "مهرداد حاجی زاده" معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان  با اهدا لوح سپاس قدرداني شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون