نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/22      14:20:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:116


نسخه چاپی
لازمه موتورسواری ایمن ، استفاده از کلاه ایمنی است
گروه استان‌ها – گیلان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت، لازمه موتورسواری ایمن را استفاده از کلاه ایمنی دانست و تاکید کرد: در کنار اهدا کلاه ایمنی باید به آموزش فرهنگ ترافیک نیز توجه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، آیت الله " رسول فلاحتی " نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت در همایش " کلاهی برای زندگی "  با بیان اینکه مردم گیلان دارای فرهنگ غنی و والایی هستند از موتورسیکلت سواران خواست با رعایت قوانین و مقررات رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی، در جهت حفظ ایمنی خود و سایر شهروندان کوشا باشند.

وی استفاده از کلاه ایمنی را ساده‌ترین، راحت‌ترین و ارزان‌ترین وسیله برای حفظ جان موتورسواران دانست و بر آشنا کردن موتورسواران با نحوه‌ تردد ایمن در جاده‌ها و آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی تاکید کرد.

آیت الله فلاحتی، لازمه موتورسواری ایمن را استفاده از کلاه ایمنی دانست و تاکید کرد: در کنار اهدا کلاه ایمنی باید به آموزش فرهنگ ترافیک نیز توجه کرد.

سرهنگ " محمدرضا محمدی" رئیس پلیس راهور گیلان در ابتدای این مراسم از اجرای برنامه آموزش فرهنگ ترافیک خبر داد و گفت: نقش کلاه ایمنی در کاهش تلفات و سوانح رانندگی، نقشی غیرقابل انکار است.

این مقام انتظامی، افزایش آمار استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی در رفت و آمد‌های درون شهری  را یک حرکت مثبت و روبه جلو عنوان کرد و اظهار داشت: عدم توجه به قوانین و تجهیزات ایمنی باعث شده تا از موتورسیکلت به عنوان وسیله‌ای غیر ایمن و عامل تصادفات حادثه ساز نام ببرند.

وی افزود: رعایت قوانین و مقررات تنها راه کاهش تصادفات است و در واقع احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی نوعی احترام به حقوق شهروندی است.

لازم به ذکر است، در این همایش سوگندنامه‌ای برای احترام به قانون و استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی قرائت و در ادامه ضمن تقدیر از فعالان حوزه ترافیک و موتورسواران  نمونه،  به بیش از 300 نفر از راکبان موتورسیکلت کلاه ایمنی اهدا شد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون