نمایش جزئیات خبر / زمان مخابره خبر :1397/10/30      16:26:0    تعداد بازديد كنندگان خبر:177


نسخه چاپی
برقراری امنیت برای مردم از اهمیت بالایی برخوردار است

گروه استان ها - کیش - نماینده ولی فقیه در جزیره کیش در دیدار با فرمانده انتظامی ویژه کیش، گفت: برقراری امنیت برای مردم در هر صنف و قشر از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام "حسن زاده" با اشاره به اینکه فضای جامعه اسلامی باید اسلامی باشد و قانون به طور کامل در آن رعایت و اجرا شود، اظهار داشت: برقراری امنیت برای مردم در هر صنف و قشر از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید شرایط را به گونه ای فراهم کنیم که افراد مذهبی هم بتوانند بدون دغدغه و نگرانی از امکانات و تفریحات کیش استفاده کنند.

امام جمعه کیش نیز در این دیدار با تقدیر از تلاش های سرهنگ "جهانبخش" و تبریک انتصاب "سرهنگ جمالی" به فرماندهی انتظامی ویژه کیش، عنوان کرد: انتخاب سرهنگ "جهانبخش" به سمت فرماندهی زنجان و سفر وی از کیش برای ما همراه با دلتنگی بود اما انتصاب شایسته "سرهنگ جمالی" که انسانی متدین، متعهد، توانمند، مومن و با تقوا است موجب از بین رفتن نگرانی و دغدغه های انتخاب این فرماندهی در کیش شد.

وی تاکید کرد: همه پرسنل نیروی انتظامی از نظر من شایستگی پذیرش فرماندهی را دارند، زیرا افسرانی خوب، متدین، تحصیل کرده و کار بلد هستند.

حجت الاسلام حسن زاده افزود: نیروی انتظامی در کشور از کم حاشیه ترین نیروهاست و در جزیره کیش این حاشیه به حداقل ممکن می رسد و این مسئله نشان از این دارد که کادر فرماندهی جزیره، بسیار مومن، با تقوا، دیندار و انقلابی است و آمده اند تا به وظیفه دینی خود عمل کنند.

امام جمعه کیش، عدالت محوری را از مباحث مهم اجتماعی برشمرد و افزود: بخش مهمی از عدالت اجتماعی با تشکیل و تنظیم نخستین پرونده مجرمان و متهمان در ارتباط است که این موضوع به شما مربوط می شود و بعد از آن در قضاوت دستگاه قضائی سرنوشت آن ها را رقم می خورد.

نماینده ولی فقیه در جزیره کیش بر افزایش تخصص، توانمندی و دانش روز کادر و کارکنان ناجا در بخش های مختلف به ویژه عقیدتی تاکید کرد و خواستار توجه بیشتر به عدالت امنیتی و ایجاد شرایط ایمن برای تمامی اقشار به ویژه اقشار مذهبی کیش شد.


*مردم داری و عدالت محوری از رسالت های مهم نیروی انتظامی است

 

فرمانده انتظامی ویژه کیش گفت: صداقت، مردمداری، عدالت محوری شجاعت، و اقتدارهمراه با رافت اسلامی را از وظایف و رسالت های مهم پلیس و محورهای فعالیت این فرماندهی است.

سرهنگ "علی اصغر جمالی" در دیدار با امام جمعه کیش که در دفتر نهاد امامت جمعه کیش صورت گرفت، بر اهمیت تعامل و گسترش ارتباط نیروی انتظامی و اقشارمختلف جامعه تاکید کرد.

سرهنگ جمالی با تسلیت ایام فاطمیه (س) با بیان اینکه نیروی انتظامی در میان دستگاه های مختلف اجرایی بیشترین تعامل را با مردم دارد، رهنمودهای امام جمعه کیش را چراغ راهی برای پیشبرد هر چه بهتر و دقیق تر مسئولیت های این ارگان برشمرد و افزود: پلیس از مردم، با مردم و خدمتگزار مردم است.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم نعمتی است از سوی خداوند، محورهای خدمت پلیس کیش را استوار بر پایه های صداقت، عدالت اجتماعی و عدالت محوری، شجاعت و اقتدار، رعایت حقوق شهروندی و تعامل خواند و افزود: صداقت از اصول اساسی و پایه های محکم خدمت پلیس اسلامی است و پلیس باید در قول و عمل صادق باشد.

جمالی عدالت اجتماعی را از مواردی برشمرد که باید همواره نصب العین پلیس قرار گیرد و افزود: پلیس باید مقتدر و شجاع باشد البته شجاعت به معنای دریافت حق مظلوم از ظالم نه قدرت نمایی برای مظلومان است.

وی همچنین با تصریح بر اینکه اقتدار اسلامی همراه با رافت اسلامی است، تاکید کرد: اقتدار، قدرتی است که با اجرای قوانین و به پشتوانه قانون صورت گرفته و قدرت نمایی به همراه ندارد.

فرمانده انتظامی ویژه کیش بر تعامل هر چه بیشتر ناجا با مردم تاکید کرد و افزود: باید برای برقراری هر چه بهتر نظم و امنیت با مردم تعامل سازنده داشت و صدای مردم را شنید در این صورت است که رضایت مردم کسب خواهد شد و بی تردید رضایت خداوند در رضایت خلق خداست.

گفتنی است در این دیدار، حجت الاسلام نجفی رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی ویژه کیش اظهار امیدواری کرد، امام جمعه کیش با رهنمودهای ارزشمند خود در حوزه های اجتماعی، اعتقادی، دینی و فرهنگی مجموعه پلیس کیش را در سایه چتر حمایت و راهنمایی خود قرار دهد.#


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران

مشاهده خبر ارسال شده بعدفهرست اخبار مرتبط


نظر شما درباره اين خبر

 


  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • اخبار گوناگون